Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A GMAIL (egyre növekvő)...

A GMAIL (egyre növekvő) tárhelye mitől egyre növekvő?

Figyelt kérdés
Úgy értem a főoldalon peregnek a számok, de az valóban akkor és annyival nő? Valaki minden órában betesz egy új merevlemezt, vagy mi? Hogy működik ez?
2009. febr. 26. 00:33
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Egyrészt a Google folyamatosan növeli a szervereinek a számát. Egyszerre nem 1 winchestert építenek be, hanem egy új adattároló szervert, időnként. A folyamatos növekedésnek az az oka, hogy rendelkezésedre áll kb 7GB hely most. De ez nem azt jelenti, hogy minden egyes gmail felhasználónak el van különítve a 7GB, hanem azt, hogy ennél többet nem enged be. Van akinek alig párszáz MB a postafiókja, van akinek még ennyi sem. Ha a rendszer úgy érzékeli, hogy van szabad kapacitás, mert sokan nem használják ki a rendelkezésre álló helyet, akkor tudja növelni a kapacitást. Bonyolult számítások eredménye, hogy ki az akinél kicsi esély van a nagy fájlok fogadásának. Persze ez a rendszer összeomlasztható lenne, ha egyszerre mindenkinek telepakolnák a postafiókját. De azt lehetetlen megoldani.
2009. febr. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szuper, köszönöm a választ. Te talán valami Google alkalmazott vagy? :-)
2009. febr. 26. 12:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok Google alkalmazott, csak informatikus :D Tudom, hogy működhetnek dolgok.
2009. febr. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

:) az a számpergés csak illusztráció. Az tuti, hogy nem másodpercenként bővítik a tárhelyet, de még hetente sem.

szerintem havonta bővíthetnek. A változást elosztják a bővítések közötti átlagos másodpercek számával, és a kapott értékkel növelgetik a számlálót.

2009. febr. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

igen, ezzel egyetértek ;)

tuti illusztráció a számpörgés..

A szervereik számát sztem simán lehet h naponta bővítik, más rendszeren van, tehát nem egy egy kis gépet tesznek be, hanem alkatrészeket a szekrénybe :)

2013. szept. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!