Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Lopják a netemet? Pár hete...

Lopják a netemet? Pár hete azt vettem észre, h a netem eszméletlenül lassú, sőt, ez nem is kifejezés. De csak akkor, ha a tesómnak is fel van nyitva a gépe (ha nincs akkor eléggé jó).

Figyelt kérdés

Amúgy routerunk van. Lehet, h ő valahol beállította azt,h neki jobban menjen a net, mint nekem? Már csak bosszúból is, mert jól összevesztünk és azóta nem beszélünk egymással.

Ja és valahogy úgy érzem, hogy figyeli, hogy mit csinálok a pc-mben...Pedig jelszavas a gépem, de akármikor bejöhetett és elintézhette a dolgát amikor én siettem és még nem kapcsolt be a képernyőkímélő...


2009. febr. 26. 18:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát lehet a tesód vadúl tölt le! Ha wifis a routered lehet távolról valaki kapcsolódik és tölt le (bár azt mondtad csak akkor ha tesód gépe be van kapcsolva)

Létezik olyan router is (olcsó kategoriában talán a Dlink DIR-300) amibe be lehet állítani a sávszélesség korlátott adott ip tartományon, tehát efektíve ha nagyon akarja be tudná lassíitani a kapcsolatod, bár ekkor nem lenne összefüggés a tesód bekapcsolt vagy kikapcsolt gépe közt.


Az hogy a gépedre bejelentkezik a tesód mikor nem vagy ott, legkönyedébb úgy tudná megtenni, ha a Rendszergazdai fiók nincs levédve jelszóval. (Feltéve ugyebár ha nem maga a Rendszergazdai fiókodat használod)


röviden talán ennyi.

2009. febr. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

És hol tudnám megnézni,beállítani a sávszélességet?

Amúgy le van jelszavazva a gépen, én egy édes, kis programocskára gondoltam, pl. amit csinálok azt megjegyzi, leírja magának és átküldi neki(már találkoztam ilyennel)...

2009. febr. 26. 22:41
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A routereknek általában van egy webes alapú felhasználói felülete, így léphetsz be rá:


1. lépés: indíts el egy parancssort, és írd be, hogy ipconfig. Keresd meg a "default gateway" vagy "alapértelmezett átjáró" szöveget. A hozzá tartozó IP címet írd be egy böngészőbe.

2. megjelenik egy ablak, ahol jelszóval beléphetsz.

3. mivel ezt a jelszót már biztos megváltoztatta a testvéred, ezért csak azt teheted, hogy a router hátoldalán egy gémkapoccsal 5-10 másodpercig nyomva tartod a rest gombot. Így visszaállítod alaphelyzetbe és visszaáll a gyári jelszó, amit a router leírásába nézhetsz meg.

4. ezután be kell állítani az internetelérést

5. és a sebességkorlátokat is beállíthatod, ha a router lehetővé teszi.

2009. febr. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A másik probléma:


Ha a tesód be szokott lépni a gépedre, azt nem biztos hogy a hagyományos windows bejelentkezéssel teszi.


- ha azzal teszi, akkor azt tilts le: [link]


- ha valamilyen kémprogramot használ, akkor tegyél fel egy vírusírtót/tűzfalat. ezt javaslom:

[link]

2009. febr. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

De mondom én még csak a D-link azon tipusát tudom hogy sávkorlátos beállítással rendelkezik meg talán ZYXEL tipusúak. Meg ugyebár a professzionális cisco.

De ilyen smc, msi, t-plink, linksys.... kizárnám hogy tudnák ezt. Max olyan van, hogy skyp és egyébb netes alkalmazásra szabadít fel prioritás szerint nagyobb sávszélességet.

2009. febr. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
De a távoli asztalkapcsolathoz is ismernie kell a jelszót.
2009. febr. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
A tesód torrentezik. A torrent kliensében a feltöltést a maximumról(0) vegyétek le 4-20 kb/s-re( a neted feltöltési sebességétől függ).
2009. febr. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szerintem az neki korlátlan, mint ahogy nekem is.

De mindegy, ha megtudom, hogy vlmit művelt a gépemmel, akkor max kitekerem a nyakát:)

Köszi a válaszokat.

2009. márc. 1. 00:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!