Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hol találok a neten online...

Hol találok a neten online vagy letölthető programot, amelyen sima képekre rak különleges effektet?

Figyelt kérdés

Olyan honlapra vagy progira lenne szükségem, amely egyszerű képeimet/képemet beilleszti egy adott háttéreffektkörnyezetbe. pl ilyen:


[link]


Találtam is egy ilyen lapot:


[link]


Nagyon jó képet csinált, simán beillesztettem két képet (kettőt kért) és kaptam egy profinak tűnő képet.


csak az a baj, hogy ezen az oldalon igazából ezaz egy effekt amely jól néz ki.


PS-ben is kirpbóáltam már az összes alapeffektet de annyira nem jók...


Tudtok valami megoldást, ami a képre rak effetet, vagy magát a képet helyezi be valami szép környezetbe?


Előre is kösz.!


2011. ápr. 9. 20:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Én ezt rendes képszerkesztővel csinálnám, javaslom az ingyenes GIMP-et, ahhoz, hogy ilyet elkészíts, először ki kell vágnod magad (átlátszóvá kell tenned a hátteret), ennek módszere:

Jobb oldalon a rétegek panelen hozzáadsz egy alfa csatornát (jobb egérgomb a rétegen/alfa csatorna hozzáadása), majd kijelölöd, azt ami nem kell, és megnyomod a delete vagy ctrl+x gombot. Kijelölheted pl. a varázspálca eszközzel, színkiválasztóval, (ezek, ha a háttér elüt atz előtértől, és viszonylag egyszínű) vagy akár manuálisan is a szabadkézi kijelölés, útvonal eszközökkel, vagy shift+q, és ami nem kell, azt egy fekete ecsettel "lefested" (és akkor a piros rétegmaszk eltűnik)

De akár egy rétegmaszkot is hozzáadhatsz (jobb egérgomb/rétegmaszk hozzáadása, kiválasztod a fehéret), fogsz egy fekete ecsetet, és simán, mintha rajzolnál körülfested, ahol lefestetted, ott eltűnik a háttér.


Végül egy hátteret beraksz a most elkészített kép alá (jobb oldali panelen húzd a másik réteg alá, megnyitásnál pedig fájl/megnyitás rétegként). Illetve a felső rétegnél (amin te vagy) lejjebb kell venned az átlátszatlanságot.

Igazából ennyi a kép, képtől függően akár 5 perc alatt is meg lehet csinálni.

2011. ápr. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!