Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Youtube videó Bufferelése...

A Youtube videó Bufferelése mitől függ?

Figyelt kérdés
Hogy tudom beállítani,hogy hamarabb töltse elő a videókat?
2011. ápr. 10. 19:51
 1/10 anonim ***** válasza:
rendelj gyorsabb netet
2011. ápr. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
5mbps/512 kbps-em van. :) De maximálisan kihasználom letöltéseknél. Akkor itt mért nem bufferel?
2011. ápr. 10. 20:00
 3/10 anonim ***** válasza:
Így van. Nagyon lassan megy alul a bufferelés. Le kell stoppolnom, hogy végigmenjen a buffer azután tudom csak megnézni. De mitől is, amikor alig van valami az oldalon, csak a hozzászólások lent és a videók oldalt.
2011. ápr. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
a videót letölti a gépedre ami nem olyan kicsi kisebb felbontásban is 1 szám+valami kis videó simán van 60mb most ha azt nézzük biztos nincs 5mp/s sebességed mert sose annyi van amennyit írnak.számold ki h pl ha van 1,5 mb/s állandó sebességed 60:1,5=40 magyarul 40mp alatt tölt be 1 60mb-s videó. hogy mennyire igaz amit mondtam azt nem tudom de tudtommal kb így van... akkor most gondolkodj el
2011. ápr. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nem kevesebb 5 megabitnél: [link]
2011. ápr. 10. 20:31
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem megy, 8 Gigás mobilnetem van.
2011. ápr. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

és te azzal az 5 megás neteddel letöltesz 500-600 kilóval. sajnos ez így van.. :\

[link]

most akkor nekem is 18 megával kéne töltenem?? :D

sajnos a szolgáltató megadnak egy névleges segességet pl 25 megabit amiből garantálnak pl 900kbit-et. névlegesen jól hangzik az a 25 mega csak mikor megrendeled megvan a szerződés stb és jön a net akkor jön a koppanás hogy ez biza' nem is 25-ös net..

valóban a neted miatt bufferel lassan a youtube, nálam néha ha le van terhelve a gép az is szokta akadályozni a gyors bufferelést..

2011. ápr. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Már megoldottam. Nyitottam új portot,beállítottam az utorrentet,de semmi változás nem volt. Passzívból aktívra váltottam,akkor sem.

RESETELTEM a modememet,és megjavult!:D

2011. ápr. 11. 12:42
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

Úristen b*szki... Ennyire hogy lehettek eltévedve?


1. fogalmatok sincs jelölésekről és a mértékegységekről.

A megabit (Mb) k*rvára nem ugyanaz mint a megabyte (MB illetve a hivatalos jelöléssel MiB)


2. Pufferelés=átmeneti tár: youtubenál nem full sávszélen megy a letöltés ugyanis nem tudnak mindenkinek csillió megabittel sávszélt biztosítani. Kapsz a szervertől egy 150Kb-s "vonalat" amin csorog az adat. Ha 100 másodperc és 10 mega egy videó, másodpercenként kapsz mondjuk 90K-t akkor 112 mp kell hogy letöltsed tehát megakadna valahol. De ha bepufferelsz 12 mp-t, tehát akkor indítod amikor a letöltés elhagyta a 12mp-t akkor nem fog megszakadni a videó.


Most abba hagy ne menjek bele hogy pont ezért a pufferelésért a videó indításánál illetve pozicionálásánál a youtube megemeli ezt a sávszél korlátot hogy még ennyit se kelljen várni. Az meg hogy néha nagyon lassú, hát bakker... mégiscsak millióan nézik...kibírod.

2011. ápr. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igazából eléggé jól elmagyaráztad! 1. kommentelőnek is Te kellettél volna.:D
2011. ápr. 11. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!