Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hálózaton belül ha 1 gépre...

Hálózaton belül ha 1 gépre fix ipt beállítok mitörténik?

Figyelt kérdés
Üdv az lenne a kérdésem, van egy router rá van kötve több gép is, és mindegyiknek ki oszt 1 Ip címet, 192.168.1.100, másik gépre 192.168.1.101 és igy tovább... igen ám csak mindig változtatja a gépek közt ezeket az ipket, és mondjuk ha én 102 voltam, akkor átrak egy időután .100ra. az a kérdésem hogy ha én itt hálozatokon belül erre az 1 gépre kiadom mondjuk azt hogy fix ip legyen és mondjuk a 102, akkor a többi gépnél hálozatba nemlessz valami összezavarodás ?vagy ezt a router alapbol tudja szabályozni, tudja e hogy melyik gépre van fixre álllítva ? mert eddig az volt routerbe.. ftpn szerettem volna megosztani be is állítottam routeren belül az akkori én gép ip címem meg az ftp portot. addig ment is, de pár hónap mulva elövettem az ftpt és nemengedte... és felnéztem routerre láttam hogy az az ip már egy másik hoz tartozik. a másik kérdésem meg az lenne hogy ha ttávolrol ftpn elérnek és leszednek mondjuk Totalcommanderrel filmet, akkor ezt a hálózatot is lelassítja, vagy csak az övét vagyis aki éppen leszedi a saját hálózatával?
2011. máj. 7. 20:30
 1/1 P.O.C. ***** válasza:

Ha a DHCP tartományon kívül adsz meg fix IP címet, akkor azt tuti nem ossza ki másik gépnek. De amúgy nem muszáj a Windows -ban beállítani a fix IP-t, mert a routerben is lehet sokkal kényelmesebben. Gyakorlatilag a hálókari fizikai címéhez rendelhetsz fix IP címeket, így a DHCP szerver mindig ugyan azt a címet ossza ki az adott kártyának, minden csatlakozásnál. Természetesen másnak nem, mert lefoglalja neki azt a címet.

Általában a DHCP beállításokon belül Static DHCP vagy TP-Link routereknél Address Reservation néven találod ezt a beállítást.

2011. máj. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!