Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van egy regény vázlatom,...

Van egy regény vázlatom, érdemes lenne megírnom blogba?

Figyelt kérdés
Lényegében egy fiatal párról szól akiknek nehézkesen indul az élete.Vajon lenne aki olvasná? Milyen témába írjam?
2011. máj. 12. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha téged boldoggá tesz, hogy írhatod, írd meg. Olvasót mindenhez lehet toborozni, járj más, de hasonló témájú blogokra, keress olvasókat, reklámozd magad (bannercsere), vannak fórumok is a témakörben (Regényírók fóruma a neve, ha jól tudom), ahol ezt megteheted. Látatlanban lehetetlen megmondani, olvasnák-e.

Viszont ha csak azért csinálnád, hogy X számú olvasót toborozz, de nem igazán akarsz ezzel foglalkozni, úgy érzed, nem mindig lesz időd rá, akkor érdemesebb elgondolkodni rajta.

2011. máj. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem lenne rossz ötlet :) Akár író is lehetnél, DE vigyázz, nehogy ellopják az ötletedet!

Pár éve egy angol nyelvű novellát olvastam egy weboldalon, amit egy lány írt, de felhasználónévvel mutatta be művét. Pár hónap múlva találtam ugyanilyen sztorit egy másik weboldalon szintén angolul más felhasználónévvel. A sztori eredeti írója mélységesen fel volt háborodva, hogy engedély nélkül tették fel a munkáját.

Azt is állítják, hogy az Avatar című film 90%-ban lopott. Az a lopott benne, hogy egy mozgássérült ember egy kék színű humanoid lény testében fedezi fel a bolygót. Ezt állítólag egy kínai író írta. Még könyve is van erről. A Walt Disney is szokott ötleteket, sztorikat lopni. Ezért szoktam "tolvajcégnek" nevezni. Pl. a Vadkaland című animációs filmet a Dreamworks Stúdió által készült Madagaszkárjából lopták.

2011. máj. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor hogy tudnám ezt kivédeni,bár író nem hiszem hogy leszek azért annyira nem jó...
2011. máj. 13. 14:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Talán azzal, hogy megőrzöd az eredetit (ha kézzel írtad) és kiírod, hogy semmiképp ne lopják el az ötletedet, mert feljelentheted.
2011. máj. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen megőrizném a kéziratot,csak kisebb-nagyobb módosításokkal írnám meg újból.
2011. máj. 13. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!