Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Linksys routeren keresztül,...

DylanM kérdése:

Linksys routeren keresztül, miért lassul az internet?

Figyelt kérdés
Most kötötték be az optikai kábelt a t-home-osok. 50 Mbs-os csomagot fizettem elő, de a másfél éves Linksys routeremen keresztül csak 25-30 Mbs-os sebességet érek el. Ethernet kábelen csatlakozok rá. A vicces az, hogy a router nélkül, 80-82 Mbs-os sebességet is mértem. A router pedig tudja elméletileg a 100 Mbs-ot is. Mi lehet a probléma? Mit kéne átállítanom, vagy vegyek egy újat?
2011. máj. 13. 12:56
 1/6 P.O.C. ***** válasza:

Az csak egy dolog, hogy minden router -be 10/100 -as Switch -et építenek. Az hogy WAN oldalól mennyit bír az adott router, függ annak chipset -től órajelétől stb.


Pontosan milyen típusról van szó?

2011. máj. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Linksys WRT54GL, szerintem ez az egyik legelterjedtebb linksys router... Nem hiszem el, hogy nem tud 50-60 Mbs sebességet produkálni. Most vegyek egy gigabiteset?
2011. máj. 15. 13:30
 3/6 P.O.C. ***** válasza:

Az igaz, hogy elterjedt, de eljárt felette az idő. Ennek ellenére az árcédula még mindig 12 eFt körül van, csak a nevet fizeted meg. A TP-Link TL-WR741ND csak 4500 Ft, de hardveresen pont a duplája a WRT54GL -nek, és ugyan úgy meg lehet erőszakolni 3rd Party Firmware -ekkel.

Oda akarok ezzel kilyukadni, hogy nem minden a név.


Az általad mért ért érték amúgy teljesen rendben van, ezt ezen nem hivatalos sebességteszt is alátámassza:

[link]


Amúgy mikor ez a termék a piacra került: ~2005. Még nem is nagyon voltak ennél nagyobb internetcsomagok elérhetők a háztartásokban.


Rakd fel a legújabb DD-WRT, ha nem javul jelentősebben akkor kénytelen leszel beruházni egy új Router -be, lehetőleg gigabitesbe.

Én a TP-Link TL-WR1043ND -t ajánlom, ennél jobb ár/érték arányú példányt nem találsz a piacon. Az őskövület Linksys WRT54GL -el egy árban van, vagyis 12 eFt.

2011. máj. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
OK. Akkor ideje routert cserélni. Ez a 300Mbs wifi sebesség csak elméleti, vagy tényleg képes leszek wifin 80 Mbs-os sebességet elérni, ha ugyanabban a szobában használom a laptopot, mint a routert? És mi a véleményed a Linksys E2000-ről? Műszaki paramétereiben nagyjából azonos, de jobban néz ki! :) És ha lenne 21-23 ezer körül, hasonló, de 8 portos router akkor tuti azt vennék. Tudom hogy fillérekért lehet gigabites switchet venni, egyel kevesebb eszköz foglalná a helyet az asztalon...
2011. máj. 16. 06:52
 5/6 P.O.C. ***** válasza:

Ha a kliens adapter is tudja az N szabványt , akkor olyan 120-130 Mbps -ot el tudsz érni Wi-Fi -n a gyakorlatban.

A Linksys E2000 nem rossz, mert tudja az 5 GHz -et is (ez jól jöhet akkor, ha olyan környéken laksz, túltelítették a 2,4 Ghz Wi-Fi minden csatornáját).

De én nem csipázom a fix, beépített antennás megoldásokat. Ha valamikor nagyobb jelerősségre/jelminőségre lenne szükségem nem tudok hozzájuk erősebb antennákat venni. A dizájnja nekem túl futurisztikus, de ha neked ez tetszik nyugodtan megveheted. Bírni fogja a strapát, amit az új ISP előfizetésed állít fel neki.


Hardveresen szinte semmivel nem marad el az általam javasolttól:

Linksys E2000:

CPU: Broadcom BCM4717 @ 354 MHz

RAM: 32 MB DDR

Flash ROM: 8 MB


TP-Link TL-WR1043ND:

CPU: Atheros AR9132 @ 400MHz

RAM: 32 MB DDR

Flash ROM: 8 MB

2011. máj. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 P.O.C. ***** válasza:
Ja és Wi-Fi -s routerből nem hiszem hogy van olyan, aminek 8 db LAN portja is lenne.
2011. máj. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!