Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Honnan tudhatom meg, hogy...

Honnan tudhatom meg, hogy van-e wifi a laptopomon?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy mielőtt újratelepítettem az xp-t volt rajta de akkor nem kellett, most szükségem lenne rá de nem tudom hogyan kereshetném meg.
2011. máj. 16. 22:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha volt és nem vetted ki, akkor van.:)))
2011. máj. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Asszem van olyan, hogy új hálózat létrehozása varázsló.
2011. máj. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt sejtem, hogy van rajta, csak a hálózati kapcsolatokban nem jeleníti meg a vezeték nélküli hálózati kapcsolat ikonját és máshol sem találom...
2011. máj. 17. 14:03
 4/9 anonim ***** válasza:

Két lehetőség:


kell egy driver (illesztőprogram)


megnyomtad a laptopodon a wifi kikapcsolás gombot... (nálam az f2)


Az előbbire gyanakszok:)

2011. máj. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

f2-re nem reagál :/

teendő?

2011. máj. 27. 17:14
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha nem találsz másik olyan billentyűt amire egy antenna szerűség lenne rajzolva, akkor az előbbi opcióval van probléma, vagyis az illesztőprogrammal. Menj fel a laptopod gyártójának az oldalára, ott biztos találsz. Ha nem, akkor kitudod googlezni, csak keress rá a wifi driverre. Nézd meg milyen fajta wifi van a gépedben, erre is rá tudsz keresni a neten. És olyat tölts le amilyen fajtád van. Telepíted, és elvileg kész is.


De valaki biztos tudja az ismerőseid közül mi az a driver, így lehet könnyebben megtalálja a megfelelőt mint te :)

2011. máj. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

VIA VT6102 Rhine II Fast Ethernet Adapter PCI

szerintem ez lehet a wifi típusa (:

de nem találok hozzá normálisan telepíthetőt :D

de ezt betudom annak, hogy szőke vagyok (:

ezer köszönet a segítségért ;)

2011. máj. 28. 11:10
 8/9 anonim ***** válasza:
Az eszközkezelőben nézted?
2011. máj. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 P.O.C. ***** válasza:

"VIA VT6102 Rhine II Fast Ethernet Adapter PCI"


Nos tisztázzuk az elején, hogy ez nem a Wi-Fi adapter. Hanem a vezetékes hálózati kártyád.


Az a baj, hogy nem telepítettél minden drivert/segédprogit, ami a laptopod működésééhez kell.


Menj fel szépen a gyártó oldalára, töltsd le ezeket majd telepítsd (a BIOS kivételével!)


Persze nem elég a drivereket fölraknod, hanem azt a programot is kell telepítened, ami az OSD -t, meg a funkciógombokat vezérli (hogy ennek mi a neve? gyártóként változik.)

Ez után már tudod aktiválni a Wi-Fi -det általában az FN+F2 kombinációval. De ez is változhat, sok régebbi Laptopnál kis kapcsoló is volt a laptop elején, amivel be lehetett kapcsolni a Wi-Fi -t.

2011. máj. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!