Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Router beállítási gondok, ki...

Router beállítási gondok, ki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Szóval most váltottunk másik netre, Pr-Telecomos, a szimpatikus szerelő csak egy gépre kötötte be és nem tudom, hogy kell beállítani a routert.

192.168.100.1 -IP-n sem sikerül belépni (PLANET XRT-401E routerem van) admin - admin kombót próbáltam, illetve a nincs jelszó, 1234, ezt a javaslatot kaptam volt szerelőtől telefonon, mivel hogy azt mondta már nem foglalkozik vele. Na hát így nem csatlakozik.

Valakinek van valami tanácsa esetleg?


2011. máj. 17. 17:57
 1/7 legendavagyok01 ***** válasza:

Arról a gépről próbáltad elérni, ami eleve internetes?

A 192.168.100.1 cím is nekem furcsa, nem 192.168.0.1?

A jelszó szerintem admin-admin, de elméletileg a router alján ott van, csakúgy mint az ip címe.

A Pr-Telecom egyébként kábelnet?

Alkalmaznak MAC szűrést?

2011. máj. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az alján se IP, se felhasználónév jelszó nincs.

*.0.1-re nem hoz ki semmit, *.100.1-re kihozza logint de nem lép be ezekkel az adatokkal.

Igen, kábelnet.

Nem tudom mi az a MAC szűrés

2011. máj. 17. 18:28
 3/7 A kérdező kommentje:
És igen ezen a gépen próbálom elérni ahol állítgatta, (el is érem, router nélkül).
2011. máj. 17. 18:33
 4/7 legendavagyok01 ***** válasza:
Akkor neked eddig csak modem volt, és most szeretnél egy routert is bekötni?
2011. máj. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Volt régen másik netkapcsolatnál router de most új lett, de lehet úgy állította, hogy ez a dolog áll fenn.

Magyarul szerintem igen, mivel a szerelő csak egy gépre állította be.

2011. máj. 17. 19:02
 6/7 legendavagyok01 ***** válasza:
Minden esetre a routeren van egy reset gomb, nyomd le legalább öt másodpercig (ha tovább az valószínűleg még jobb), majd áramtalanítsd. Újraindítva elméletileg visszaáll az alapbeállításokra/jelszóra és próbáld meg úgy, eléred-e.
2011. máj. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sajnos, ezt is próbáltam, semmi különbség
2011. máj. 17. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!