Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy tudom beállítani a Wifit...

Hogy tudom beállítani a Wifit a notebook-omra?

Figyelt kérdés
Tudom, biztos sokan feltették már ezt a kérdést, de a keresőbe beírva sem kaptam kielégítő választ... szóval, van itthoni asztali gépünk, amihez ugye van routhetünk, és kábellel megy a net, de én kaptam egy notebookot... azt is be tudom dugni egy másik kábellel, de ha már 1x notebook, akkor had tudjam már kábel nélkül használni itthon... szóval, hogyan tudom beállítani? A Biztonságosra gondolok, ami nem is törvénybe ütközö... lehet erre valami kód, nem? A notebookom Samsung N145 és elv azon lehet... Köszönöm az értelmes válaszokat!
2011. máj. 19. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez azért annál sokkal összetettebb ,hogy ha valaki le is írja néhány sorban,hogy a te tudásoddal ez sikerülni is fog.
2011. máj. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nos, talán az én tudásommal nem is, de egy barátoméval talán igen. Ő tudja, mi mire való, hogyan kell, csak speciál ezt nem. De ha jól leírja valaki, ő jobban tudja értelmezni. De ha tényleg nagyon bonyolult, akkor jó, értem én, nem próbálkozom....:(
2011. máj. 19. 15:00
 3/5 anonim válasza:

Néhány alaplépés:


A router mindenképp legyen w-lan router (vagy wifis, másnéven antennás). Bocs, hogy ezt előre kikötöm, de láttam már karón varjút...

A géped, ha jól látom, ilyen:

[link]


Szinte minden laptopon van egy wifi kapcsoló, ezen elöl van. Azt kapcsold be. Ha helyesen fel van telepítve a wifi-egység (gondolom ezzel nincs gond), akkor az óra mellett meg fog jelenni egy wifi ikon (oprendszetől függően ez vagy hasonlít egy kis antennára vagy egy emelkedő lépcsőre stb). Azon duplaklikkelj, és válaszd az "Elérhető hálózatok mutatása" pontot. Ekkor keresni fog egy ideig, majd kidobja az összes észlelt wifi-hálót a környéken. Elvileg a tiétek is közte lesz. Azon duplaklikkelj. Ha a routeren állítottál be jelszót (remélem igen), akkor azt kérni fogja. Ezt add meg neki, és kész vagy.

Ha az "alapértelmezett" mező melletti pipát hagytad, akkro a következő bekapcsolásnál a jelszót sem fogja kérni, automatikusan felmegy a wifire, amíg a géped elején a kapcsoló be van kapcsolva.


Hogy a roueteren hogy kell beállítani a wifit, azt tényleg nem tudjuk leírni, mert:

1.) ez minden márkájú routeren más és más

2.) minden gyári routerhez van egy leírás, amiben ezt lépésről lépésre leírják. Azt nézd át, és menni fog.

Ha ez a leírás nincs meg, keress rá a neten.

2011. máj. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 legendavagyok01 ***** válasza:

Tulajdonképpen a routerek beállítása elég egy kaptafára megy. Ajánlom a router használati utasítását megkeresni (még akkor is ha általában nem magyar), vagy ha nincs, a netről letölteni. Egyébként pedig itt egy rakás magyar leírás, ez(ek) alapján mennie kell:

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. máj. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat:) Nah, ezeket még én is fel tudom fogni:D
2011. máj. 19. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!