Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ez jó sávszélesség? 4096 kbit...

Ez jó sávszélesség? 4096 kbit garanált letöltési sávszélesség,1024 kbit garanált feltöltési sávszélesség.

Figyelt kérdés
Ezt akarjuk beköttetni június 1-től, de elég hülye vagyok ehhez, hogy hamar tölt majd fel és le?
2011. máj. 27. 08:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez már nagyon jó,pl a Youtube videók akadozás nélkül futnak ilyen netnél.
2011. máj. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

ezzel pontosan 4096/8-al tudsz letolteni, vagyis: 512KB/s

felfele pedig 1024/8, ami: 128KB/s


gondolom latod mi a helyzet.

2011. máj. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Elsősorban a letöltési sebesség az ami nálunk mérvadó!

2011. máj. 27. 08:45
 4/13 A kérdező kommentje:
Akkor ez az 512Kb/s már elég jó?
2011. máj. 27. 10:16
 5/13 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem jó. Ezzel pl. YouTube HD videót se tudsz nézni (csak ha előtte sokat vársz, hogy betöltődjön).


Ez a sebesség 4/1 MB/s.


Ha ezt összehasonlítod azzal, hogy pl. a Digi-nek a legkisebb csomagja 20/10 MB/s, akkor gondolom látod az eltérést.


Szégyen, hogy 2011-ben valamelyik szolgáltató 4/1-es netet árul. Persze, ha nincs más szolgáltató a közelben, akkor megteheti, mert úgyis őt választod...

2011. máj. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 lindmayer ***** válasza:

én nem tudok olvasni, vagy mi?

azt írta, hogy ennyi a garantált sávszélesség.

és a maximális le feltöltés mennyi?

2011. máj. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Az nincs feltüntetve, hogy mennyi a maximális....

Barátomnak is 512kb/s van és neki tök hamar lejön minden, például filmek, vagy ha youtube-on nézünk egy videót akkor sem kell leállítani míg a piros csík végig nem megy, neki 512kb/s van.

2011. máj. 27. 11:08
 8/13 A kérdező kommentje:
Az internet szolgáltatóknál nem nagyon ugrálhatunk össze-vissza, hogy melyiket akarjuk, mert mi felénk csak az Elektronetet lehet beköttetni.
2011. máj. 27. 11:09
 9/13 lindmayer ***** válasza:

oké ha nincs más szolgáltató akkor nincs is választási lehetőséged.

De arra vigyázz, mármint amennyire én nézem, ha a havi adatforgalmad 100GB fölé megy, akkora magasabb kategóriába tesznek(nálam a havi adatforgalom kb 1TB)

2011. máj. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát, ha nincs másik szolgáltató, akkor nincs miről beszélni :)


Egyébként a garantált tényleg azt jelenti, hogy annyi a minimum. Kérdés, hogy a maximum ennél mennyivel nagyobb. Ez valószínűleg a vonal terheltségétől függ... reménykedj, hogy amelyik vonalon te vagy, ott nem nagyon töltögetnek az előfizetők, mert akkor gyorsabb lesz :)


Ettől függetlenül ez egy nagyon lassú szolgáltató, a normális optikai szálat használó netszolgáltatók leglassabb csomagjai is 5-10-ese ennek a szolgáltatónak a leggyorsabb csomagjánál.



Persze, ha eddig se volt gyors interneted, akkor nem hiszem, hogy zavarni fog, de én pl. meghalnék, ha 4/1-es netem lenne a jelenlegi 80/25-ös Digi-m helyett :D

2011. máj. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!