Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Router+asztali gép+laptop...

Router+asztali gép+laptop összekötése, és beállítása? Előre is thank's.

Figyelt kérdés

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. A napokban vásároltam egy laptopot, amin szeretném megosztani az internetemet. Olvastam a routerem leírását/tp-link/, de kicsit magas.:) Nem vagyok tök láma, de ilyet még nem csináltam. Lakik a falunkban egy srác, aki keni-vágja az informatikát, de fizetségileg kicsit el van szállva magától. Ezért gondoltam, hogy kérném a Ti segítségeteket, hátha össze tudom hozni. Ha le tudnátok részletesen írni, hogy mit hogyan, azt nagyon megköszönném!

Üdv: Peti


2011. jún. 5. 10:39
 1/6 anonim ***** válasza:
a modem csatlakozoját bedugod a router WAN portjába a számitógépeket pedig a LAN csatlakozokba a routerba. A router onnét átveszi az irányitást és ha a dhcp bevan kapcsolva a routerba automatikusan kifogja osztani a címeket a számitógépeknek és mehet az internetelés a router egy központi cimet kap majd ami mögött a gépeid lesznek
2011. jún. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 legendavagyok01 ***** válasza:
2011. jún. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 legendavagyok01 ***** válasza:
Először és főleg az első link!
2011. jún. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat.Még föltennék egy pár hülye kérdést ha lehet. Ezeket a beállításokat gondolom az asztali gépen kell megcsinálni, mivel az van összekötve a routerrel. És a laptopon kell valami beállításokat eszközölni, hogy madzag nélkül szaladjon rajta a net? Az asztalin xp van, a laptopon 7. Ez nem gond?
2011. jún. 5. 11:16
 5/6 legendavagyok01 ***** válasza:

Routert arról a gépről tudsz beállítani, ami vezetékkel kapcsolódik (az asztali gépről). Összekötés, leírás a linkben.

Nem baj, hogy más oprendszer van a gépeken.

A laptopodon (win7) csatlakozni kell a beállított hálózathoz:

[link]

TCP/IP-t majd nézd meg, legyen automatikus a címkérés, mint itt a képen a linkben (valószínűleg az is):

[link]

2011. jún. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Holnap nekiesek, rem sikerül. :)
2011. jún. 5. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!