Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan lehet seed servert...

Hogyan lehet seed servert üzemeltetni?

Figyelt kérdés
Ha van egy szerveren bérelt tárhely, hozzá domain, akkor mi kell ahhoz, hogy saját seed servert indítsak?
2009. márc. 24. 14:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Igaz én sem csináltam még ilyet, de úgy tudom a szervernek támogatnia kell a seedszerver funkciót.
2009. márc. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha csak egy usernek akasz seedelni, akkor a bérelt szerverre teszel egy torrent kliens progit, amit hagysz működni. Letöltesz néhány népszerűnek vélt dolgot, amit a bérelt sávszéllel tudsz feltölteni, javul az arányod. Ezt távoli bejelentkezéssel meg tudod oldani (távoli asztal, ssh, stb).


Mint FELtöltés, a dolog illegális. Ezért egyrészt a jogvédők megbüntethetnek, másrészt felbonthatják a szerződésed a szerverhostingosok. Mindkettőre vonatkozik, hogy a törvények nem ismerete nem mentesít a büntetés alól...

2009. márc. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ehhez a bérelt szervernek támogatnia kell valami extra szolgáltatást? Mármint, hogy futtatni lehessen rajt torrent klienst?
2009. márc. 25. 21:43
 4/8 anonim ***** válasza:
Annyit, hogy távolról el kell érned, de ez elvileg alap. Elvileg saját IP-t kapsz a bérelt szerveren, tehát külső tűzfal nem lesz (érdemes a szerveren használni...), így portforward vagy ilyesmi nem kell. Elvileg extra dolog nem kell, de kérdezd meg mekkora adatforgalmat generálhatsz havonta...
2009. márc. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ezek alapján úgy tűnik,hogy egyszerűbb előfizetnem egy seed server-en, mint sajáttal szórakozni. Jól gondolom?
2009. márc. 27. 11:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jól gondolod. A seed szervert pont arra találták ki.
2009. márc. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, egyszerűbb és ráadásul elvileg neked nincs jogi felelősséged a feltehetően illegális megosztás miatt, mert nem a te tulajdonod a szerver. Bűnérszes vagy felbujtó lehetsz azért, mivel te fizeted a szolgáltatást.
2009. márc. 29. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki hozzászólását, válaszát. Végkövetkeztetés: már nem akarok saját seed servert, inkább szenvedek az itthoni gépről való seedelessél, mivel annyit nem ér meg nekem, hogy havi 5-6e ft-ot fizessek.


Köszönöm!

2009. márc. 29. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!