Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan érhetem el számítógépem...

Hogyan érhetem el számítógépemet kívülről, ha a szolgáltatóm NAT-ol és ahhoz nekem nincs hozzáférésem?

Figyelt kérdés

Szóval?

Nem létezik egy olyan program amit telepítek a gépemre az ad egy IP címet, és onnantól azt az IP címet bárhol a böngészőbe beírva elérhetem a gépemet mint pl.: ftp, web.


2011. jún. 30. 19:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
port forward esetleg.
2011. jún. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Join.me, teamviewer.com és társaik.

Esetleg csatlakozol a gépeddel egy elérhető VPN szerverhez.

2011. jún. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Én tisztán úgy szeretném, hogy a másik külső gépen ne keljen használni programot rá.

Csak a böngészőbe beírni egy IP címet és működjön, mint ha az is ugyanazon a belső hálón lenne.

2011. jún. 30. 21:22
 4/13 anonim ***** válasza:
A logmein nevü program megoldja, utánna eléred bármilyen gépről böngészőből, de ez távfelügyeletre szolgál nem web vagy fájl szervernek van kitalálva
2011. jún. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
+egy: meg lehet próbálni a hamachit ip:portszám megadással (ez is logmein termék)
2011. jún. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Hamachi az úgy nem megy.

Nekem nem távvezérlés kell, hanem hogy a gépnek tudjak adni egy saját külső ip-t. Azt hogy már a gépen ftp szervert állítok be rá vagy webszervert, esetleg utorrentet az már mellékes.


Szóval akkor ha szolgáltató magától nem adott és kérni csak + havidíjért lehet, akkor más megoldás nem létezik?

2011. jún. 30. 21:54
 7/13 anonim ***** válasza:

Első nekifutásból azt mondom nem lehet, ez teljességgel lehetetlen.

Második nekifutásból az mondom rakd az érintett gépeket egy virtuális hálózatra, VPNre. A Hamachi is ilyen. A VPNhez csatlakoztatott gépek nem mintha, hanem egy hálózaton lesznek. Hogy ez mennyire körülményes megoldás, a konkrét helyi viszonyoktól, és attól függ mire akarod használni.

2011. jún. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 VODKA0710 ***** válasza:
0%

Ha a modemed támogatja a DMZ-t, akkor nyert ügyed van. Ha van, bekapcsolod, a gépednek adsz egy statikus IP-t, a DMZ-t ráirányítod a gépre és kész. Gyakorlatilag az összes adat, ami kívülről a WAN IP-re érkezik, először a DMZ-re állított gépet találja el, majd ha az tud rá válaszolni, akkor válaszol így létrehozva a kétirányú kapcsolatot. Én már lassan 3 éve alkalmazom külömböző területeken. Most utoljára egy biztonsági kamera-berendezést küldtem vele rá az internetre.

Megj.: Ezzel a DMZ-vel okosan. Gyakorlatilag olyan, mintha egy az egyben kivágnád a géped az internetre. Mindenképpen állits fel egy tűzfalat a neked megfelelő beállításokkal.

2011. jún. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves előző, ajánlom figyelmedbe a kérdést:

"...ha a szolgáltatóm NAT-ol és ahhoz nekem nincs hozzáférésem?"

Szóval nincs modem, nincs DMZ...

2011. jún. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 VODKA0710 ***** válasza:
Na, ez van ha álmos az ember. Bocsi :D
2011. jún. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!