Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Kábeles internetem van 40/20mb...

Kábeles internetem van 40/20mbites. Mikor csatlakoztatom a laptopomhoz és sebesség testet mérek akkor a letöltés maximum 5mbit, de letöltés az marad 20mbit. Kérdésem az hogy mi korlátozza ennyire a internet letöltési sebességét?

Figyelt kérdés
Mert már ki próbáltam már az ég világon mindent és nem értem, hogy miért ilyen alacsony. Más gépen normálisan megy. Amúgy ASUS F5SL notebookom, vista home p.32bit van és SiS191 Ethernet hálózati kártyám van. De frissítettem nem lett sikeres változás.
2011. júl. 3. 22:16
 1/1 P.O.C. ***** válasza:

A SiS chipset gyártó ég mindig is a legalja volt, de ez már tőle is durva lenne.

Teszteled le Linux Live CD/DVD -vel is, ha ott jó, akkor valószínűleg egy Rendszer újratelepítés megoldja a problémát. Persze előtte nem árt lefuttatni egy vírusellenőrzést, vagy különféle rendszer és registry takarító programokat hátha az a baj. Illetve nézd meg nem fut-e olyan program a háttérbe, ami túlságosan lefoglalja az internet sávszélességet. Sokszor pont a vírusirtó/tűzfal programok ülnek rá a hálózatra.


Amúgy Laptop révén sokkal praktikusabb, ha veszel egy Wi-Fi -s routert, min Lite N -eset:

[link]

[link]


Mivel a Laptopba lévő G -s adapter úgysem bírná a 40 Mbps -ot, így ahhoz is van praktikus Mini adapter:

[link]

[link]


A kettő együtt KB. 6-7 e Ft -ból megvan, és így legalább nem kell kikötözni a laptopodat egy dróthoz, hanem bárhol netezhetsz vele a lakásban. Valamin a routerre további vezetékes és vezeték nélküli eszközöket csatlakoztathatsz. :)

2011. júl. 4. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!