Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan lehet programot vagy...

Hogyan lehet programot vagy scriptet irni arra, vagy milyen kész programot érdemes használni, hogy egy weblapra automatikusan elmenjen a program, ahol beír egy jelszót, és egy linken keresztül továbbmegy, majd kitölt egy form-ot, amit a végén leokéz?

Figyelt kérdés
2011. júl. 10. 22:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Na ezt te sem gondoltad komolyan szerintem. Szerintem senki nem fog neked ingyen programozni itt órákat.
2011. júl. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem kértem, csak támpontot. Vagy egy programot. Pl az egy válasz, hogy wget-tel meglehet csinálni, nem tudom. Vagy pedig hogy milyen programnyelven érdemes probálkozni, milyem package vagy library kell hozzá?
2011. júl. 10. 22:36
 3/10 anonim ***** válasza:
PHP + HTML
2011. júl. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A kérdés önmagában elég zavaros, de HTML leírónyelv és PHP szerver oldali programozási nyelv mindenképpen kell hozzá, esetleg MySQL lekérdező nyelv, ha az adatokat strukturáltan szeretnéd tárolni, és végül jó, ha van kliens oldali programozási ismereted is (JavaScript), pl hogy elkerüld a fölösleges kliens szerver kommunikációkat.

PHP helyett használhatsz ASP-t is.

2011. júl. 11. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Vegyük példának a Gyakorikérdéseket.

Az asztali gépemen szeretnék elindítani egy scriptet vagy .exe-t, ami belép az én jelszavammal és mondjuk feltesz egy kérdést.

2011. júl. 11. 09:32
 6/10 anonim ***** válasza:

Ahogy már azt korábban is írták, ilyet programot nem fog neked senki ingyen írni, vagyis két lehetőséged van.

Megfizeted valakinek a munkáját.

Megtanulsz programozni.

2011. júl. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6 programnyelven tudok programozni, nem kértem senkit hogy programozzon nekem. Légyszi, ha nem tudsz a kérdésemre válaszolni, akkor ne irogass, mert senkit nem érdekel. Köszi. Remélem van jobb dolgod is.
2011. júl. 11. 11:47
 8/10 anonim ***** válasza:

Nagyon alap szinten állhatsz abban a 6 programozási nyelvben, amit elvileg ismersz. Már a kérdésedből kiderül, hogy semmi közöd nincs a témához. Probléma specifikációról már hallottál?

Leírtam már neked, hogy milyen programozási nyelvekre feküdj rá! Helyetted senki nem fogja azokat megtanulni.

Kész programot meg nem fogsz hozzá találni, csak egyedileg fejlesztettel tudod megoldani.

Innentől kezdve vagy ráfeküdsz a fent említett nyelvekre, vagy hagyod az egészet a francba.

2011. júl. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Már elnézést, de a HTML nem programozási nyelv. A PHP pedig nem egy olyan programozási nyelv, amivel asztali gépre készít az ember futtatható állományokat, hanem szervergépre szokás vele programozni. Azt hiszem te nem értesz hozzá, vagy aki írta. De ha szerinted a PHP a megoldás, akkor légyszi mondj egy olyan függvényt, ami alapján szerinted elindulhatok, ami szükséges, például a rejtett linkre kattintás szimulálásához.
2011. júl. 11. 15:48
 10/10 anonim ***** válasza:

Keress olyan programozási könyvtárat, amivel az XML fájlokat tudod kezelni, legalább olvasni. Mégjobb egy olyan, ami a HTMLből megépíti a DOM fát. (egyszerűbb módszer a sima szöveg alapú keresés, viszont bonyolultabb programozni, és az eredmény nem is lesz olyan jó...)

Ez után már csak egy olyan valami kell, ami HTML kéréseket tud küldeni, fontos, hogy a sütiket is megjegyezze és továbbítsa (bár ezt lehet, hogy neked kell majd programoznod...)

Ezek után a két dolgot megfelelően programozva egyszerűen kész is amit akartál.

2011. júl. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!