Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi az a FACS (ami Paul Ekman...

Mi az a FACS (ami Paul Ekman nevéhez fűződik)?

Figyelt kérdés
Ismerem ezt a témát, nem kell bevezetni, csupán azt nem tudom, hogy a FACS (Facial Action Coding System). Tudom, hogy van a SETT, METT, amik kiképzőprogramok. De mi a FACS?
2011. júl. 23. 00:36
 1/6 asddaasdda ***** válasza:

Az emberi arckifejezések vizsgálatára Ekman és Friesen az 1970-es években kidolgozta az Arctevékenység-kódoló Rendszert. Ez a módszer több évtizednyi kutatás eredménye, melynek során feltérképezték az arc 23 pár izmát, és az azokhoz kapcsolódó mozgásokat, amelyeket Ekman akcióegységnek nevezett el. Ezen apró mozgások elemzésével állapítja meg a rendszer, hogy a személy éppen milyen érzelmi állapotban van. Ez egy rendkívül aprólékos folyamat, egypercnyi videóanyag emocionális elemzését egy szakértő száz perc alatt végzi el, de már folyamatban van egy olyan szoftver kifejlesztése, amely ezt a tetemes munkát pár percre redukálja.


A FACS rendszer segítségével az igazi és a színlelt érzelmeket is pontosan el lehet különíteni. Ez szintén az arcizmok mozgásának elemzésével lehetséges. Hosszas megfigyelések után Ekman úgy találta, hogy például a valódi örömöt az álmosolytól három Action Unit együttese különíti el: az orbicularis oculi összehúzódása (AU6), amely a szemet körbevevő izmot jelenti, és az arcbőrt az orrnyereg felé húzza; a zygomaticus major összehúzódása (AU12), amely a szájszegletet felfelé húzza; és az AU25 elernyedése, amely lehetővé teszi, hogy az ajkak szétnyíljanak. Ez a mozgásegyüttes Ekman szerint az öröm veleszületett mintázata, amelyet Duchenne-mosolynak nevezett el, a mosolyt először leíró francia kutató után.

2011. júl. 23. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem. És ez a FACS van valamilyen formában? Nincs róla videó, hogy mikor, milyen érzelmeknél milyen izmok működnek? Nincs erre valami magyarázat, gyűjtemény, amiből lehet tanulni?
2011. júl. 23. 12:32
 3/6 anonim válasza:

szia látom már régebben írtad ki a kérdést

de Paul Ekman-nek van egy könyve ami erről szól azacíme h : Leplezett érzelmek nézz utána

én pont ma nézegettem a könyvesboltban következőben megveszem:)18/L

2011. szept. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló. Ezt a könyvet angolul láttad ugye? Mert amit én tudok, Paul Ekman -nak csak egy könyve magyarra fordítva, a beszédes hazugságok.
2011. szept. 17. 23:52
 5/6 anonim válasza:
nem. magyarul láttam az Alexandraban:) azthiszem 3500-3600 ft körül
2011. szept. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, én is most látom, hogy van magyarban. Nagyon örülök! :)))))
2011. szept. 24. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!