Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Digi netünk van, és vettünk...

Digi netünk van, és vettünk egy routert, de az istennek se tudjuk a diginethez kapcsolni. Valami qss hiányzik, meg az a gond, hogy csak akkor kapcsolódik a gép a nethez, amikor bekapcsoljuk. Hogy lehetne megoldani ezt?

Figyelt kérdés
2011. júl. 24. 21:33
 1/8 anonim ***** válasza:
pppoe-re van beállítva, és bevan írva jól a felhasználónév és a jelszó?
2011. júl. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 P.O.C. ***** válasza:

A QSS (Quick Security Setup) gyakorlatilag csak a Vezeték nélküli hálózatra vonatkozik. Elvileg arra hivatott, hogy megkönnyítse a Wi-Fi hálózat titkosításának beállítását. A valóságban csak nyűg van vele, én mindig le szoktam tiltani a routeren.


Egyébként valószínűleg nem konfiguráltad a routert az internetszolgáltatódnak megfelelően.


Ez a leírás végigkalauzol az összes beállításon:

[link]


Még ha nem is TP-Linket vettél, akkor is hasznos lehet. Amúgy a Diginet általában PPPoE -t használ. A WAN beállításoknál majd ezt kell megadni, és természetesen a szolgáltatótól kapott felhasználónevet és jelszavat is.

2011. júl. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
PPPoe-re lett beállítva,beírtuk a jelszót meg amit kért...és mégsem..nem amiatt hogy a netre csak akkor kapcsolódik a gép amikor bekapcsoljuk?és nem kell megengedni a digi ikonra kattintva hogy internet megosztása vagy bármi?
2011. júl. 24. 21:50
 4/8 P.O.C. ***** válasza:

Ne a számítógéped beállításait cseszegesd! Magának a routernek a feladata az, hogy az internethez csatlakozzon nem pedig a számítógépednek. Sőt a számítógépről le is kell törölni a PPPoE kapcsolatot az adapter beállításoknál.


Olvasd el szépen a leírást, amit linkeltem, és minden fény fog derülni!

Amúgy többet tudnánk segíteni, ha elárulnád a routered pontos típusát!

2011. júl. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
TP Link,egy antennás,150mbps-ig...
2011. júl. 24. 22:04
 6/8 P.O.C. ***** válasza:
Na akkor a leírás tökéletes hozzá, hiszen az is TP-Link -ről szól. Már csak olvasni kéne valahogy elkezdeni, tudom hogy fáj, de azért próbáld meg. :D
2011. júl. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nem fáj,köszi...csak aki nem ért a számítástechnikához,annak a DHCP meg mittudoménmi kínaiul van...de majd holnap nekiülünk és megoldjuk
2011. júl. 24. 22:21
 8/8 P.O.C. ***** válasza:
Nem agyalni kell rajta, hanem csinálni! Szépen le van írva mi, milyen menüpontban van, és mit hova kell írni..
2011. júl. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!