Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » FTP kapcsolat (pl freeweb,...

FTP kapcsolat (pl freeweb, megacp) XP professionalról nagyon furcsa módon, kétféle módon működik, mintha az internet eléréstől függene, miért?

Figyelt kérdés

A tünetek:

Otthon (adsl) Bekonnektálok (sikeresen) egy ftp serverre, és vagy már az ftp rootnál, vagy egy bizonyos alatta lévő könyvtárba lépve

timeout-ra fut a disrlist parancs és nem olvasssa be a laptopom (más könyvtárait uannak a sitenak igen) , míg más ftp siteokkal nincs gondom, sőt, van 2 saját

ftp tárhelyem, aminél minden könyvtár olvasható kivéve a www rootot.

Csak otthon, router mögött nem működik, de érdekes módon a többi otthoni gépemen nem jelentkezik a gond, azaz sztem nem a router a hibás.

Otthon sem wirelessen, sem lanon nem működik. A cégemnél működik wirelessen és lanon is ugyanaz a könyvtár ugyanarról a gépről.

Nem véletlenszerű, bármikor nézem ugyanez a helyzet, ugyanazokkal az ftp site-okkal/könyvtárakkal.

A gépemen kikapcsoltam a tűzfalat, ellenőriztem a win tűzfalat, de milyen tűzfal beállítás lehet az, ami bizonyos könyvtárakat blokkol?

Ha meg a könyvtár hozzáférési joga nem lenne jó, akkor miér t érem a cégtől és miért nem otthonról?

Ha meg a routerem, akkor miért működik a többi otthoni géppel?

Használt ftp progrramok: winscp, filezilla, total commander a fenti tüneteket adja, a Win beépített ftp-je viszont megy mindig. Ez arra utal, hogy a gépemen lehet vmi gond.

Céges beállításokra nem gondolok, mert akkor minden ftp-t blokkolnának, nem néhány darabot, és pláne nem kifejezett ftp directory-kat, ráadásul miért pont akkor amikor nem a cégnél vagyok? Ami még eltérés, hogy otthon nem tud belépni domainba a gépem, ill. a cégnél más az internet elérés. Természetesen az ftp userek ugyanazok minden esetben, azaz nem ftp jogosultság a gond.


2011. júl. 29. 10:39
 1/1 A kérdező kommentje:
Megoldódott. A Cisco VPN valamiért megakadályozta a dir parancs működését - de miért pikkelt bizonyos helyekre??? - uninstall és újabb verzió felrakása után jó az ftp. A működő verzió: 5.0.07.0290
2011. júl. 30. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!