Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az új 802.11/n-es szabvány...

Az új 802.11/n-es szabvány szerinti wifik működnek az 5GHz körüli sávban is? Vagy ezek csakis a 2,4GHz-es részre vannak beállítva? Mitől van az, hogy a még magasabb frekvenciájú jel messzebb képes elmenni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 1. 23:25
 1/2 anonim válasza:

Képzelj el egy 500W-os mélynyomót amire jó hangosan ráengedsz folyamatos mély basszust legyen 50hz.

Milyen messzire lehetne elhallani?

Szerintem 500 méter max.


Utána kapcsolj be egy 500W-os szirénát 10 000 hz-en.

Olyan frekvenciájú hangon 500W teljesítmény óriási sok 100 KM-es körzetben hallani lehetne.


Mégsem változott a teljesítémnye, csak a frekvencia ment feljebb.

Képzelj el egy 500W-os teljesítmény leadására képes 5ghz-es wifit ami manapság jó ha megvan 1-2W nemhogy 500W.

Szerintem légvonalban az egész országot keresztül lőnéd vele.


Ez egyszerűen így működik valamilyen fizikai törvény alapján nem tudom melyik.

2011. aug. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Pedig én azt gondoltam, hogy a magasabb frekvenciával több baj van... nehezebb kezelni és ezért is kicsi a hatótávja... mert könnyebben elnyelődik stb
2011. aug. 2. 00:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!