Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Működő router, élő belső...

Működő router, élő belső hálózat, pislákoló Internet, vajon mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Nem rég beszereztem egy routert, típusa TP-Link TL-WR340GD. A leírásoknak megfelelően telepítettem. A gépek között tudok is kommunikálni, vezetékes és vezeték nélküli módban is. Azonban az internet nem működik, kapcsolódik, de szinte semmi adat nem jön át rajta. Az állapot jelző ledek ahol kell villognak, ahol kell folyamatosan égnek. A router kezelő felületén, Internet Connected állapot olvasható. A router tűzfala ki van kapcsolva. Itthon T-home ADSL kapcsolat van 5 Mbit/s sebességen. Ehhez a routeren a PPPOE kapcsolat van beállítva. A gépeken Win XP SP3 op.rendszer van, Avast! vírusírtóval és Spyware Terminatorral. A segítséget köszönöm előre is.
2011. aug. 2. 11:49
 1/3 P.O.C. ***** válasza:

Frissíts firmware -t.

Itt találsz róla részletes magyar nyelvű leírást:

[link]

2011. aug. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy másik kapcsolattal, kábelmodemes kapcsolattal gond nélkül tökéletesen működik (szomszédnál kipróbáltam)Ebben az esetben is javaslod, a firmware frissítést, a belinkelt oldal szerint nem teljesen kockázat mentes, és jobb, ha hozzáértő végzi.
2011. aug. 2. 21:39
 3/3 P.O.C. ***** válasza:

V1-2-3 harver verziónál javítanak egy ilyen hibát:


"Fixed a bug that router will be disconnected from Internet in PPPOE mode."


Ezért javasoltam a firmware frissítést. A routered meg nem annyira értékes, hogy ne érné meg vele saját tapasztalataidat bővíteni.


Ha v4-5 hardver verziójú eszközöd van, akkor szerintem nem éri meg firmware frissítést eszközölni. Egyéb estben én mindenképp frissítenék.

2011. aug. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!