Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Be kell egy bizonyos korhatárt...

Be kell egy bizonyos korhatárt tölteni, ha internetről, webshopon szeretnék vásárolni?

Figyelt kérdés
Nem találtam semmi erre vonatkozó szabályt az oldalon. És nem is kellett semmi ilyen célú adatot megadni. De azért érdekelne, hogy nem fog-e a futár csodálkozni vagy esetleg nem viszi-e vissza a holmit? :D
2011. aug. 3. 19:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem.A futár nem is tudja,hogy mit hoz..

Én nem töltöttem még be 1 18-at(15 vok),de rengeteg mindent rendeltem gond nélkül.Pl külső winyó,boxzsák..de rendeltem már olyan dolgokat is amihez 18+ életkor kéne.De rendesen be volt csomagolva..tudod diszkréció :D

A futárnak csak az a lényeg,hogy aláírd,hogy átvetted és kifizesd a zsét.

2011. aug. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 legendavagyok01 ***** válasza:

Olyan a törvényi szabályozás, hogy lehet így is, úgy is magyarázni:

14 év alatt ugye cselekvőképtelenségről beszélünk, de:

olyan szerződéseket, amelyek megkötése a mindennapi életben tömegesen fordul elő, és különösebb megfontolást nem igényel, lehet kötni – ilyen például a kisebb bevásárlások, közlekedés, telefonálás.

14 és 18 év között korlátozottan cselekvőképesség a fogalom:

megköthető a mindennapi élet szokásos szükségleteinek fedezése körébe tartozó kisebb jelentőségű szerződések(pl.piaci, bolti vásárlás).

Na ebbe magyarázzon bele mindenki amit akar.

2011. aug. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!