Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nem tudom a notim csatlakoztat...

Nem tudom a notim csatlakoztatni a netre. WIFI-m van, és érzékeli a jelet, meg van a jelszó is de vmiért nem csatlakozik rá. Miért?

Figyelt kérdés
szóval a jel maxon van,de vmiért nem csatlakozik,rá kell vmit telepíteni előtte,ha igen mit és hogy. ha valaki segítene akkor légyszi részletesen,mert nem értek hozzá.köszi
2011. aug. 3. 20:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy mac szűrés van bekapcsolva és a tiéd nincs hozzáadva.
2011. aug. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
jó,és azt hol kell állítani???
2011. aug. 3. 21:05
 3/11 anonim ***** válasza:
Router függő, access vagy security control/settings, attól függően, hogy milyen a menüje. Wireless access control, vagy address filtering, vagy valami hasonló, ha be van kapcsolva, és nincs ott egy listán a te mac címed, akkor ez lehet a gond, célszerűbb hozzáadni a sajátodat, mint kikapcsolni a szűrést. De ha így kérdezed, akkor gondolom te konfigurálnád a routert és nem kapcsoltad be, szóval valami más lehet a probléma. Próbálj wpa2 titkosítás nélkül csatlakozni. Nem jó megoldás, de ha úgy sikerül, akkor valószínűleg a notid hálókártyájával van a gond, a régebbi típusok hiába támogatják, nem teljesen kompatibilisek vele.
2011. aug. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Caedes válasza:
milyen routered van? Másik laptoppal próbáltad?
2011. aug. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Caedes válasza:

Esetleg próbáld meg ezt:

1. nyiss meg egy böngészőt.

2. címsorba írd be: 192.168.1.1

3. enter

4. felhasználó név/jelszó: admin (mindkettő)

5. bal oldali menüből válaszd a quick setup-t

6. next

7. Auto-Detect , next

8. várj, majd a megjelenő képernyőn ellenőrizd:

Wireless Radio: enable

Channel: auto

Channel Width: automatic

Max Tx Rate: érdemes a maximumra állitani.

9. next

10. a következö képernyön ezt kellene olvasnod:


"Congratulations! The Router is now connecting you to the Internet. For detail settings, please click other menus if necessary."

2011. aug. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Atheros AR9285 Wireless Network Adapter ezt mutatja h ennek a használatával lehet csatlakozni. más noti tud rá kapcsolódni csak az enyém nem,pedig régebben semmi probléma nem volt,több helyen is csatlakoztam probbléma nélkül. azt a WPA2 personalt is beizéltem és úgysejóóó.még esetleg ötlet..amúgy köszi
2011. aug. 3. 22:39
 7/11 Caedes válasza:

Akkor kizárásos alapon a laptop a ludas. Itt viszont több oka is lehet a problémádnak. Így látatlanba nehéz megmondani mi is okozhatja. Amit szerintem nézz meg (a win7 írom le, de az xp sem sokkal másabb):


1. start menü, vezérlőpult, hálózat és internet, hálózati és megosztási központ, itt ha minden OK, akkor valami hasonlót kellene látnod:


[link]



Ha valahol vörös X-t látsz, akkor ott a bibi. Ha ilyet látsz akkor próbálkozz meg hibaelhárítással vagy a kapcsolat javításával.


Nehéz ez így látatlanba. Írd meg mire jutottál.

2011. aug. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
igen eddig eljutottunk h vmit itt kellene beállítani. az a Fortress és fölötte házikó olyan nincs hanem egyből az internet és a köztük lévő vonalon egy piros X van.
2011. aug. 4. 10:10
 9/11 A kérdező kommentje:

hibakeresőt benyomtam,de vmi kábelről magyarázott

kiírta még végül h észlelt problémák:egy hálózati kábel nincs megfelelően csatlakoztatva vagy meghibásodott.

2011. aug. 4. 10:13
 10/11 Caedes válasza:

Fortress (házikóval) az a routerem. Ezért ne is keresd. Viszont csinálhatnál egy hasonlo képet a problémádról:


printscreep gomb, aztán megnyitod a Paint programot (windowsban alapban van)ctrl+v (beillesztes). A kapott képet mensd el, aztán töltsd fel a netre. pl. kepfeltoltes.hu


Csak kíváncsi lennék, mi a helyzet nálad.

2011. aug. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!