Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi lehet a gond? (Kérdésed...

Mi lehet a gond? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
3-an használunk a családban internetet, routerrel elosztva. Kb. másfél hónapja, mintha teljesen megbolondult volna a net. Amint bekapcsolom a gépet, miközben a nővérem is netezik, rögtön elszáll mindkettőnké, de még apámé is, aki ugyanúgy netezett. Már mindenfélén gondolkoztunk, de állandóan hol van, hol nincs internet. A napokban vettük észre, hogy ha a nővéremnek ki van kapcsolva a laptopja, akkor nálam tökéletesen megy. De amint bekapcsolja elszáll mindannyiunké..Lehet ez így túl sok infó, és össze-vissza mondtam, de kb. ez lenne. Ha valaki tudja, hogy mi a gond vagy miért megy ki állandóan, plz segítsen! Köszönöm előre is.
2011. aug. 4. 01:31
 1/3 c:\ ***** válasza:
Annyit még tegyél hozzá, hogy pontosan milyen router ez (márka, típus), illetve, hogy hogyan csatlakozik rá a három gép. (kábel, wifi)
2011. aug. 4. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

a router: [link]


még eszembe jutott, hogy anyukám is használja a munkagépéhez, de csak nagyon ritkán, valamint apám a mobilján szokott wifizni. Én, apukám, anyukám kábelről, nővérem wifiről netezik. Talán az ip címekkel van a gond vagy mi?:S

2011. aug. 4. 12:09
 3/3 c:\ ***** válasza:

Maga a router egy elég gyakori, megbízható darab, sokan használnak ilyet.


Egyelőre nincs ötletem, bár egy kört megérne azért az, hogy nyomsz egy resetet (gyári beállításokat, (azt hiszem, hogy 30 másodpercig kell nyomni a reset gombot a routeren, de nézd meg a leírásban)a routeren és beállítassz újra előről mindent. Sokszor van, hogy mindenféle anomáliát megold egy ilyen egyszerű lépés.

(persze előtte túrd elő a szolgáltatótól kapott papírt, hogy milyen paramétereket kell beállítani a routeren majd, hogy menjen a net (ez elsősorban DSL kapcsolatnál lényeges)


Amennyiben ez nem segít, akkor célszerű lenne szerintem újra feltenned a kérdést, pl. a következő címmel:


"Linksys WRT54GL-EU -val szakadozik az internet"


majd a leírás persze.


Mint írtam, sokan mászkálnak ilyen routerrel, lényegesen többen meg fogják nézni a kérdést úgy szeintem. (legalábbis én most ezt gondolom rendkívüli nagy bölcsességemben :))

2011. aug. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!