Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A kábelneten van WIFI? :S

A kábelneten van WIFI? :S

Figyelt kérdés
Sziasztok arra lennék kiváncsi,hogy a kábelneten van wifi?DEEE olyanon amin csakis WANes ipm van no LAN :D főleg ezért kellene nekem kábelnetes net a wifi azért,h a tesóm is tudjon netezni xD.Válaszotokat előre is köszönöm
2011. aug. 14. 20:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem értem.
2011. aug. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
én sem értem, de ha wifi kell akkor szükséged lesz egy routerre
2011. aug. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hello ugy ertem,h a telefonos neten meg a tobbi neten van LANos ipd is illetve WANes ipd is a lanos az pl. 192.168.158 a wanes meg akarmien szam lehet pl 89.45.69.74 :) es ha pl. szerot akarok csinalni akkor nyitnom kell egy portot a lanomra,de a kabelnetnel azt tapasztaltam,hogy nincs LANos ip szal tied az egesz WAN csak te hasznalod azt a IP cimet es ott nemkell hulye portokat nyitni stb... csak csinalsz szerot es akarki mehet ra a kerdesem pedig,h ezen van-e wifi,mert ha nem akk a tesomnak nem lesz jo :(.Sorry az ekezetekert
2011. aug. 14. 20:31
 4/13 A kérdező kommentje:
A LANhoz ezt akartam irni 192.168.158.1,mert ugyebar 4 szambol all
2011. aug. 14. 20:33
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Nem lehet megoldani, csak routeren keresztül. Valami meg kell, hogy ossza az internetet, hogy be tudd fogni a wifi-t. Létezik a upc-nél wifi-s motorola modem, esetleg talán azzal.
2011. aug. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A wifi nem a fán terem, hanem egy wifi router hozza létre és szórja a jelet a levegőben.


A sorrend a következő: megy egy kábel az utcáról a házba (WAN). Ez a kábel megy a modembe, ami a jelet alakítja át használható információvá. A modemből mehet egy vezeték a gépbe, vagy pedig a modemből megy egy kábel egy routerbe, amivel rá tudsz kötni több gépet, és helyi hálózatot (LAN) csinálni. Ha ez a router wifi-router, akkor nem csak kábelen képes a LAN-t kialakítani, hanem levegőben és kábelen egyaránt. Tehát wifi csak akkor lesz, ha veszel egy wifi routert, az alap modem erre nem képes, azt hiszem ez érdekelt.

2011. aug. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Előzőnek:


Motorola SBG900 modemben van wifi is, csak azt nemtudom, hogy private IP-t szór-e vagy public ip-t. Én arra tippelek, hogy private.

2011. aug. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ertem en mit mondassz,de en foleg arra vok kivancsi,hogy leirom egyszeruen:Hogy ha van kabelnetem wifi routerral akkor lesz lanos ipm vagy csak wan ha pl beirom a ipconfigot?Erre vok kivancsi,mert ha lesz lan is az nemjo azon a gepen lehet lan ameikrol racsatlakoznak a wifimre csak a EN gepemen ne legyen lan csakis wanes ipm legyen erre vok kivancsi
2011. aug. 14. 21:47
 9/13 anonim ***** válasza:

Először is nem értem mit kérdezel. Ti értitek?


Mindenkinek van WAN IP-je. Akárhonnét csatlakozol, 8 routeren és 5 switchen keresztül, mindig lesz WAN IP-d, ha a legelső router kap netet. A belső IP-k, ahogy te írtad LAN IP-k ki lesznek osztva a routerre csatlakozók között és ezáltal ők is tudnak netezni. Nem lesz mindegyik gépnek saját WAN IP-je, mivel azt a router kapta meg és ő osztja a netet tovább. A publikus (WAN) IP-k korlátozott számban érhetők el és nem szórják csak úgy szét őket.

2011. aug. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
thx :).Tudom,h mindenkinek van wan ipje.De amugy minden haveromnak akinek kabelnetje van(vidanet,upc mind1) annak nincs lanos ipje csak wanes ipje.
2011. aug. 15. 14:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!