Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nincs net, ha bekapcsolo...

Miért nincs net, ha bekapcsolom az asztali gépet?

Figyelt kérdés

Routert használunk. A laptom wifivel veszi a netet, az asztali gép USB-s wifivel.

Pár napja nem mindig világít a routeren a proxy kiszolgáló ledje. Arra lettünk figyelmesek, hogy ha az asztali gépet bekapcsoljuk, a led egyből kialszik, az ADSL is villogni kezd, majd az is kialszik, csak a power és a WLAN világít.

Amint kikapcsoljuk a gépet, egyből világít és van is net a laptopon.

Nem értem mi köze van hozzá? Sosem csinált ilyet. Norton Ghostot lefuttatam a gépen, de ugyanezt csinálja.

Mitől lehet ez, mit tehetünk ellene?


2011. aug. 18. 15:49
 1/8 P.O.C. ***** válasza:
Szerintem csak simán újra kéne konfigurálni a routert..
2011. aug. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
192.168.10.1 vagy 192.168.10.5 aztán ott állitgathatod van mindenhez magyarázat is
2011. aug. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Most megcsináltuk, de nem hatott...:(

Még mindig ha áramot kap az asztali gép, egyből elmegy a net.

2011. aug. 18. 16:57
 4/8 P.O.C. ***** válasza:
Cserélj hálókarit.
2011. aug. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 P.O.C. ***** válasza:
Ja, hogy ez USB-s wifi, akkor válts a routeren Wi-Fi csatornát.
2011. aug. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha nincs bedugva az USB-s wifi, akkor is elmegy a net, amint bekapcsoljuk. A laptopnál semmi baja.
2011. aug. 18. 20:47
 7/8 P.O.C. ***** válasza:
Érdekes, ilyet még nem láttam. Talán valami az elektromos hálózattal lehet. Az asztalai gép sok áramot vesz fel bekapcsolásnál, ami bezavarja a routert és behülyül tőle. Talán csak a router tápkockája a sz*r.
2011. aug. 19. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Korábban egy elosztóból ment a router és a gép is. Akkor semmi baj nem volt. Most pár hónapja, át lettek pakolva a dolgok és más konnektorról megy. Régebben melegedett az a konnektor amiben a router van bedugva.

Lehet még most is van vmi baja, és amiatt?

De tényleg nagyon érdekes amúgy.

2011. aug. 19. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!