Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mobilinterneten a böngészés...

Mobilinterneten a böngészés az mit jelent?

Figyelt kérdés
Milyen honlapok tartoznak ebbe bele és melyek nem?
2011. aug. 18. 20:59
 1/10 tamasoft ***** válasza:
Nem lehet külön választani. Az internet globális, ez benne a szép. Nincs külön internet készítve mobilra, laptopra, Windows-ra és Linuxra, mint ahogy Androidra sem.
2011. aug. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Mobilinternet az annyit jelent, hogy hordozható modemmel tudsz felcsatlakozni a netre. Ez lehet egy USB Stick amiket a reklámokban láthatsz, egy mobiltelefon, amelyen a SIM kártya rendelkezik a megfelelő szolgáltatással vmint a megfelelő beállításokkal és a gépen is a jó beállítások. De a mobilon használható net is mobilnet. Csak a mobilnetnek az a hátránya, hogy a csomagtól függően egy adatmennyiség leforgalmazása utána lekorlátozzák legtöbbször 128 kb/s-re a sebességet, ami nem túl gyors.
2011. aug. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A Telenornál van egy csomag ami korlátlan böngészést és emailezést tesz lehetővé. De hogy hogyan oldják meg, hogy az tényleg korlátlan legyen azt nem tudom.

Nem érdekel ha lassú lesz is, csak legyen, mert ami most van az egyszerűen katasztrófa. Napokig tart a rendszerújítás, akkor természetesen nincs net, van olyan nap is, hogy reggel van net, este nincs teljesen váratlanul. 3-4 perces Youtube videok kb. ugyanennyi idő alatt töltődnek be, feltöltött filmnél is ugyanez a helyzet. (Szóval ha mobilnettel nem megy a filmnézés akkor az nem nagyon változtatna a helyzeten, de elsősorban nem erre kellene a net). Van olyan, hogy 5 perc alatt megy el egy email. Egyre többször ugrik fel "A kapcsolat időtúllépés miatt megszakadt" ablak mostanában.

Egyetemre járok, nekem a tanulmányaimhoz mindig kell net, eddig is vártam türelmesen a honlapokra, ezután sem lenne másként csak megbízható mindig elérhető netre lenne szükségem. Abban reménykedem, hogy a mobilnet azért nem ennyire gáz mint a mostani netem, de ezek után félek váltani, mi lesz ha még ennyi sem lesz mint most?

2011. aug. 19. 07:02
 4/10 anonim válasza:
Hát a mobilnet is van, úgy hogy nem műkszik. Kb. havonta 1x elszokott menni és legtöbbször 1 órára, de volt már olyan, hogy egy egész napig nem volt net. Én a helyedben nem mennék bele mobilnetbe. Mert a tapasztalatom szerint nagyon szar. A korlátlan se korlátlan, mert 3 GB után lekorlátozzák a sebességet 128 kb/s-re. Sztem ink. egy másik vezetékes net szolgáltatót keress.
2011. aug. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ahol én lakom nem lehet vezetékes netet bekötni, úgyhogy van a régi vagy ez. Több választási lehetőség nem igazán van.
2011. aug. 19. 15:38
 6/10 A kérdező kommentje:

128 kb/sec-re? :D

A mostani net jó állapotban 135kb/sec, ha nagyon "hasít" akkor meg 180 kb/sec. :) De nagy átlagban ennél csak lassabb.

A 128 kb/sec is megváltás lenne, csak legyen mindig!

2011. aug. 19. 16:00
 7/10 tamasoft ***** válasza:
Ha nem vagyok Windisch-Grätz, melyik településről van szó?
2011. aug. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sajnos jelenleg még Hajdúböszörményben lakom, de remélem néhány év és elköltözhetek innen.
2011. aug. 19. 20:59
 9/10 tamasoft ***** válasza:

Ebben az esetben a 236 kbit/sec a garantált


[link]

Itt az ábra is.

2011. aug. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségedet. :)

Egy álom lenne számomra egy ilyen net. Csak tudjam megszokni, hogy nem kell néznem a mozillán a zöld csíkot. :D

2011. aug. 19. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!