Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan lehetséges az, hogy a...

Hogyan lehetséges az, hogy a (szoftver) játékok 90% már azelőtt, hogy megjelent volna a boltokban,2-3 héttel a megjelenés előtt már torrent oldalakon fent vannak?

Figyelt kérdés
Mindig is kíváncsi voltam rá, de sosem értettem, hogy azok akik feltöltötték, honnan szerezték be
2011. aug. 20. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:
külföldön sokkal előbb megjelennek.
2011. aug. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kicsit akkor ki egészíteném a kérdésemet.

A fentebb írott "megjelenés dátum" alatt nem a hazai megjelenés időpontját értettem, hanem a legkorábbi megjelenés dátumát ami általában mindig [NA] azaz North America (Észak Amerika).

Dehogy egy konkrét példát is mondjak az estere.

A sokak által várt Deus Ex: Human Revolution

legkorábbi megjelenésének a dátuma az 2011 Augusztus 23 (Persze, hogy amerika :D) de a játék már vagy lassan 2 hete, de másfél hete biztosan van, hogy kikerűlt a torrent oldalakra.

Erre vagyok kíváncsi, hogy ezt, hogy csinálják? Honnan szerzik meg a játékot akik feltöltik?

2011. aug. 21. 01:23
 3/5 anonim ***** válasza:

igen, igaz.

megnéztem és tényleg fent van már a torrent oldalakon.

valamint azis mellé van írva,hogy béta verzió és hogy lopott.

A megjelenési dátum az egy dolog,addigra már a készítők rég elkészítik a játékot.Aztán elkell juttatni a boltokba még a megjelenés előtt. A boltokba megérkezik de csak azon a napon kezdhetik meg az értékesítést.


Tehát elég sok mindenki hozzáférhet a játékhoz a megjelenés előtt. Pl az egyik fejlesztő, ellopja félkész állapotba, vagy stb...

2011. aug. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szerintem is erről lehet szó, hogy vagy valamelyik fejlesztő vagy pedig valamelyik bolt alkalmazottja ahova már kiküldték 1 héttel előbb a játékot, hogy ne az utolsó pillanatba keljen küldözgetni és aggódni,hogy időben megérkezik-e, ellopja és feltölti valamelyik nagyobb torrent oldalra és onnantól már csak várnia kell, hogy valamelyik "hacker" csapat feltörje (cracket csináljon) a játékot és már kész is.
2011. aug. 21. 16:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Mielőtt elkezdenek árulni bármit, nem csak software-t, hanem akármit, mindig feltöltik vele a raktárakat. Ezt a procedúrát lehet, hogy már két héttel vagy egy hónappal elkezdik a cucc megjelenése előtt.


A crackerek mindig megvárják a megjelenési dátumot (lehet, hogy már egy héttel előtte végeznek a cuccal), mégpedig azért, mert ha vízjeleve volt az anyag valamilyen módon, ne bizonyíthassák rá egy alkalmazottra sem a kiszivárogtatást.


Nah, remélem érthető.

2011. aug. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!