Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Sért-e valamiféle jogot ez a...

Sért-e valamiféle jogot ez a fajta domain regisztráció? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Szeretnék egy domain nevet beregisztálni magamnak. Van e valamiféle jogi következménye ha pl. beregisztrálom a valovilag5.hu domain nevet? Beperelhetnek, elvehetik, vagy kötelesek megvásárolni tőlem?
2011. aug. 29. 11:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Elvileg nem, de ha mondjuk perbe fognak, mert levédett nevet használtál, akkor úgyis jobb ügyvédet tudnak felfogadni, mint te, szóval a végén ígyis-úgyis lenyúlnák azt tőled.
2011. aug. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És gondolod elkezdenek pereskedni velem 2-3 éven keresztül? Szerintem nem éri meg nekik, sem anyagilag sem sehogy. Nagyobb hasznuk van belőle még ha milliókért meg is veszik, és azonnal használhatják.
2011. aug. 29. 12:13
 3/9 legendavagyok01 ***** válasza:

A valovilag5.hu már bejegyzett. :)

Sőt valovilag5.com is van. Bár valamilyen szabályozás biztosan van, szerintem aki kapja, marja. Olyat már úgy sem nagyon lehet elhappolni, ami komoly értéket képvisel és mondjuk nagyon harcolna érte valaki.

2011. aug. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nincs több hasznuk belőle, mert ha neked fizetnek, akkor onnantól fogva mindenki azt jegyez be, amit akar, és akkor fizethetnek mindenkinek, tehát inkább teremtenek precedenst azzal, hogy beperelnek, és lefizetik a bírót, ha már mindenképpen fizetni kell.
2011. aug. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Olyan domain nevet vásárolsz amilyet csak akarsz. DE, Magyarországon a .hu-s domain megrendelése után van azt hiszem úgy 2hét fellebbezési idő. Ez azt jelenti hogy 2hétig meg se mozdulnak neked, csak várják, hogy hátha valaki szintén le akar csapni az említett domain névre.

Velem még nem esett meg hogy valaki el akart happolni előlem egy .hu-t, tehát sajnos nem tudom, hogy ez milyen következményekkel járna.

De ha a te példádnál maradunk, akkor az RTL-nek ott a valovilag.hu, az nekik bőven elég. A vv4 alatt is soksok valovilag4.hu, meg valóvilág.hu (igen, ékezetekkel), még sem lettek letiltva, meg nem tudok róla, hogy pereskedtek-e velük, viszont olyat hallottam már, hogy RTL be akarta záratni némelyik VV-s oldalt...nem sikerült nekik.

2011. aug. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

12:19-nek:


Egyáltalán nem mindegy hogy kinek fizetnek. Ha a bíróságnak meg ügyvédeknek megy a pénz X éven keresztül az nem éri meg nekik. Ha viszont kifizetnek X milliót nekem, és azonnal övék az oldal abból hidd el nagyobb bevételük van. Nem éri meg nekik.

2011. aug. 29. 12:27
 7/9 anonim ***** válasza:

Igazabol, a bomain regisztatornak (pontosabban aki kezeli a rekordodat) kuldenek egy ugyvedi felszolitast, hogy adja at nekik, az meg meg fogja tenni, mert a sajat hatsojat vedi.

Onnatol meg lehet oda-vissza pereskedni, a vegen valoszinuleg kihozzak, hogy szandekosan, azert hgy ok fizessenek, azert regelted be, es buksz mindent. + perkoltseget a nyakadba varjak.

Ez a bevetett gyakorlat mo-n.

2011. aug. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A meghirdetési idő alatt ha valaki jelzi, hogy személyes vagy üzleti érdekeit sérti akkor nam adják ki. Nem engedik regisztrálni. Emiatt van a 2 hetes várakozási idő. Ezért, hogy ne legyen szinte azonos domain, az alap domain regisztráló az összes domaint ami neki fontos és ületileg előnyt jelent neki lefoglalja. Továbbá ha védett nevet akarsz regisztrálni azt a regisztrátor alapból nem engedi. Közli veled hivatalos formában, hogy nem fogasdja az igényedet és az okot. Innentől a levédővel kell egyezkedned, ha lehetséges.

Per semmiképp nem lesz szerintem. Lásd fentebb, a regisztrátor feladatában ez szerepel. Ha még is próbálkoznának akkor rá lehet kérdezni, hogy miért nem tiltották le illetve a meghirdetési idő alatt miért nem reklamáltak. Továbbá mennyit fizetnek a domain átadásáért.

2011. aug. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Na, utána néztem a dolognak.


Speciel ebben az esetben a Való világ nem egy bejegyzett védjegy, nem szerepel sehol levédve, ezért szabadon regisztrálhatja az aki akarja (valószínűleg az RTL-nek azért nem sikerült levédenie mert túl általános kifejezés, ez olyan mintha le akarnám védetni hogy "kutya")


Nem engedik eleve beregisztrálni ha védett.

2011. aug. 29. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!