Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Gmail-es postafiókomat Outlook...

Gmail-es postafiókomat Outlook Express-en keresztül szeretném lehíni. Mi lesz a beérkező levelek kiszolgálója?

Figyelt kérdés
Pop3-e egyáltalán vagy IMAP? És a Gmail szerverének mi a neve? Van-e a Gmail-nek SMTP kiszolgálója vagy írjam be az Internet szolgáltató SMTP-t? Azért szeretném ezt az e célra tökéletes Thunderbird helyett, mert az Outlook Express-nek van egy olyan szolgáltatása is, hogy a leveleket, már beérkezésükkor mappákba osztályozza. Elnézést a nagyon szakszerűtlen kérdés-feltevésért!!
2009. ápr. 20. 22:25
 1/4 anonim ***** válasza:
smtp.gmail.com és pop.gmail.com ezeket kell megadni.
2009. ápr. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm. A Thunderbird automatikus beállítása lapján én is erre jöttem rá, de Az Outlook Express-nél nem megy. Hibajelenséget ír ki: hiba a szervercstornában, hibaszám 10060.

Van-e más vélemény?

2009. ápr. 21. 07:16
 3/4 anonim ***** válasza:

7. Támogatja a Gmail az IMAP- vagy POP-alapú hozzáférést?


Igen, a Gmail-fiókok az IMAP- és POP-alapú hozzáférést is lehetővé teszik, méghozzá díjtalanul. Szeretnénk biztosítani, hogy e-mailjeit bárhonnan és bármikor elérhesse, e két protokoll támogatása pedig épp erre szolgál: segítségükkel a Gmail internetes felhasználói felületén kívülről is hozzáférhet a levelekhez, akár még egy mobileszközről is.


Az IMAP és a POP protokoll különböző előnyöket kínál.


A POP-hozzáférés például azoknak a felhasználóknak kedvez, akik csak időnként kapcsolódnak az internethez, mivel az e-mailek letöltése rendszerint rövid idő alatt megvalósítható. Ezzel ellentétben az IMAP-hozzáférés inkább a folyamatosan kapcsolódó felhasználóknak előnyös: segítségével a Gmail internetes felületén kívülről is elérhetők az olyan speciális funkciók, mint például a szinkronizálás, illetve a levelek rendszerezése és címkézése.


Ha nem tudja eldönteni, hogy az IMAP vagy a POP protokollal használja Gmail-fiókját, az IMAP protokollt ajánljuk.


A Gmail-fiók IMAP- vagy POP-alapú elérésének megkezdéséhez első lépésként ellenőrizze, hogy engedélyezve van-e ez a fiókjában. Ehhez kattintson a "Beállítások" linkre, kattintson az "Átirányítás és POP/IMAP" fülre, majd adja meg a kívánt beállításokat. Ha végzett, kattintson a "Változtatások mentése" gombra.

2009. ápr. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a fáradtságot, ez tényleg szakszerű válasz volt, de nagy baj van: A felhasználói felületem úgy jelenik meg, hogy "Kész, de az oldal hibás". Többször próbálkoztam, de ugyanaz a jelenség.Így hiába kattintok a beállítások-ra, nem történik semmi. Ezt hogyan tudom kiküszöbölni?
2009. ápr. 21. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!