Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Újra telepítettem a laptomomra...

Újra telepítettem a laptomomra a Windows XP-t, eddig router segítségével interneteztem ami a szomszéd szobában van bekötve! Hogyan oldjam meg hogy megint tudjak csatlakozni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 8. 14:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt hogy érted? Mi hiányzik?

Ha PPPoE a csatlakozás, akkor az olyan, mintha egy helyi hálózat tagja lennél, és egy másik gép osztaná meg veled az internetet. Csak a másik gép valójában a router.

2011. szept. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
a szomszéd szobában van a router, és újra lett téve a laptopomon az XP. Nem tudok csatlakozni a nethez, pedig wifis a gépem! nem tudom hogy lehetne megcsinálni ezt?
2011. szept. 8. 15:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha Vezeték nélküli, akkor valószínűleg drivert kell telepítened.
2011. szept. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ahham! Azt lehet netről letölteni? Meg mi annak a pontos neve? Milyen driver?
2011. szept. 8. 15:50
 5/6 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy mi a routered márkája, típusa (példa: MSI RG54GS2). De lehet, hogy adtak hozzá egy lemezt. Ha van lemezed, akkor biztos, hogy azon lesz.
2011. szept. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A routerhez nem kell semmit telepíteni, az megy magától.

(Bár általában valami linux van rajta, és maga is egy gép, nem kell csesztetni, jó az gyárilag.)

Amihez drivert kell telepíteni, mert ezek szerint nem megy, az a gépedben lévő WiFi! Ezt a notebookod gyártójának a honlapján keresd. Az is hasznos, ha biztos vagy benne, hogy be van kapcsolva. Ha be van kapcsolva és nincs hozzá telepítve olyan driver, amivel működik, azt onnan tudod, hogy az eszközkezelőben (sajátgép+jobbgomb)felkiáltójeles sárga eszközt találsz. Ha megtalálod a drivert, és nem jelez hibát, akkor ellenben az XP WiFi-s része nincs rendesen telepítve vagy beállítva. Akkor irány ez intéző, a Control Panel, és ott előtúrni a vezeték nélküli hálózat dolgait. Ez Win7 alatt szinte magától megy, XP alatt érteni sem árt hozzá. Vagy az XP-re bízod, vagy kaptál a gyártótól egy külön programot. (Pl. Atheros-é elég jó.) Egyiket választod, egyszerre nem mennek. Vagy egyik, vagy másik. Abban aztán kiválasztod a routert SSID alapján, és csatlakozol hozzá.

2011. szept. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!