Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan működik pontosan az eBay?

Hogyan működik pontosan az eBay?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Vki legyen szíves kicsit mesélni erről az eBay rendelésről. PL: mennyire biztonságos róla rendelni, hogy van a garancia, mért kerül csak feleannyiba egy tárgy mint az itthoni boltokban.

Szeretnék ugyanis rendelni egy fényképezőt, ami lényegesen olcsóbb az eBayen, mint itt Magyarországon, és még tartozékokat is adnak hozzá, természetesen nem használt a cucc (remélem). Ezért szeretnék megtudni pár dolgot az oldalról. Előre is köszi a válaszokat!


2011. szept. 9. 09:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Mi rendszeresen vásárolunk az ebayről.Eddig még soha semmi gondunk nem volt.(pedig vettem már 600 fontos futópadot is)

-Szóval biztonságos ha megfelelő eladótól vásárolsz.

Érdemes mindig megnézni kitől rendelnél terméket,és elolvasni a róla írt kommenteket.Ha 100%-os az illető akkor megbízható.Ha 70%-os az illető akkor én hanyagolnám,mert valószínű,hogy több panasz van mint amennyit várnék.

- sokszor azért feleannyi a termék ára mert kínai gyártmány(nézni kell honnan szállítják) vagy az illető a saját termékét árulja.(megvette,nem tetszik neki,sosem használta stb)Persze üzletek is árulják a terméküket.

Ott érdemes figyelni hogy melyik kategóriában van(A,B,C) ennek is van jelentése.A: új termék,B: kiállítási termék( pl: mobiltelefon,fényképezőgép esetében a B kategóriásak azok a termékek amiket az üzletekben kiraknak a kirakatban,vagy polcra.) C: karcos,enyhe esztétikai sérülések..

-Figyelni kell,hogy az adott országba szállítanak el,vagy el postázza-e az eladó.(én ebben szerencsés vagyok,mert Angliába mindig szállítanak,de pl: Magyarországra nem mindig)

-paypal megbízható,és csak így tudsz fizetni.

2011. szept. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!