Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Bukás a Google+?

Bukás a Google+?

Figyelt kérdés
2011. szept. 25. 23:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem, mivel nincs 1 hete, hogy elkezdődött a nyílt béta. Majd ha a végleges verzió elkészülte után 3-4 hónappal még mindig nem nő az aktivitás, akkor azt már lehet gondnak nevezni.
2011. szept. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 2xSü ***** válasza:

Túl sok ismeretlen tényező van, hogy választ lehessen adni.


Szerintem a Google ugyanazt a hibát követte el immár sokadjára. Nézzük mi történt. Bejelentették a G+ szolgáltatást. Mindenki erről cikkezett, ez folyt a csapból is. Csakhogy a rendszer zárt volt, így csak páran tudtak bejutni. Bizonyára anno mindenki felkapta a fejét és „nézzük meg, egy próbát megér” alapon sokan csatlakoztak volna. De eltelt X hónap. Akik fent vannak leginkább azért csalódottak, mert alig van fent ismerős. Az ő hangjukat is lehet azért hallani. Most hiába nyitották meg, már nincs meg az újdonság varázsa, nem fognak tömegek regisztrálni. Lehetett volna ezt máshogy is szerintem. Gondolom a Google tartott attól, hogy kapacitásproblémákba, súlyosabb hibákba ütközik a teljesen nyíltan bejelentett rendszernél.


Azért egy-két trükk még van a Goolge tarsolyába, amit ki tud használni. A szolgáltatások összehangolása már így is jó pont volt, de el tudom képzelni, hogy a Chrome alapból egy kis G+ kliens lenne egyben. (A Chrome meg egyre feltörekvőben van.) Ez azért ütne egy nagyot. (Az MSN is jól kiszorította az akkor tudásában jobb ICQ-t, pusztán azért, mert kéznél volt a Windows felhasználóknak.) Lehet még pár agresszívebb lépése is a Google-nak. Pl. minden keresőtalálat nem az oldalt nyitná meg, hanem egy olyan oldalt, ahol fent van a google sávja. Bár azt hiszem ez már tényleg botrányos lenne.


A facebookon is sok múlik. Láthatóan megijedt a G+tól, és szerintem el is kezdett kapkodni, az új változások inkább elégedetlenséget szítottak, mintsem tetszést arattak volna. Anno pl. sokan mondták, hogy „fenn vagyok az IWIW-en, minek nekem a facebook”. Viszont sokan pont azért léptek át, vagy vannak ma már mindkét helyen, mert az IWIW rosszabb lett a szemükben a facebook meg egyszerű és „trendi” volt anno.

2011. szept. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!