Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nem rég nyitottam egy blogot....

Nem rég nyitottam egy blogot. Szerintetek érdemes folytatni?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom: 16 éves létemre nem helyesírási hibákkal teletűzdelt, igénytelen, érdektelen szemetekkel szennyezem a világhálót, vagy legalábbis nem az "ez meg az történt velem" stílusban. Viszont legfőképp a haverjaimnak írom, nekik szeretnék ajánlani ezt azt, a témákról pedig általában élőben konzultálunk. Viszont, ha már így belelendültem, olyanok véleménye is érdekel, akik nem ismernek személyesen. Tudom, a téma tucat, és a stílus sem túl jó, de na, hajt a kíváncsiság.

Szóval:

[link]


2011. szept. 29. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezmiaz?
2011. szept. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Bele-bele olvasgattam és arra jutottam hogy jól fogalmazol. Én már a 3. blogomom vagyok túl így pár tanácsot tudok adni:

1, Csak 1 fő oszlop legyen

2, Nézőközönség = reklám a facen (ha kell elmagyarázom hogyan kell, vagy akár meg is csinálom hogy külön oldala legyen a blogodnak facen)

3, Tervezd meg a saját sablonod (volt egy nagyon jó program ha eszembe jut a neve leírom)

4, szerezz magad mellé még 1-2 szerkesztőt, mert lesz olyan hogy nem érsz rá akár egy hónapig és akkor szépen meghal a nézettséged (pont mint nekem, mindegyik blognál)


Lenne még pár dolog de most nem vesézem tovább.

2011. szept. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi visz rá egy embert, hogy blogger legyen?
2011. szept. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ezzel csináltam a sablonom: Artisteer


utolsónak meg a válaszom: valaki írni szeret, valaki olvasni, minden olyan oldal ami folymatosan postol egy blog. Azaz Napiszartól demotiválóig mindegyik blog (talán a hírekkel foglalkozó oldalak is blogoknak számítanak, bár ebbe nem vagyok biztos). Blogok nélkül megállna az internet :D

2011. szept. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

1, áh, mindegy.


2, Köszi a tanácsokat! Saját sablon készítéséhez sajnos hülye vagyok, de elkezdem próbálgatni akkor, aztán hátha összejön valami. Volt egy előző blogom, ott rajtam kívül még két ember volt szerkesztő. Azok viszont elég gyakran elrontottak ezt azt, színvonaltalan bejegyzéseket írtak egy rakás helyesírási hibával, és ami a legfőbb probléma volt: sosem úgy kategorizáltak semmit, ahogy én tettem volna. Nekem, a rendszerezés mániákusának pedig ez kb. olyan volt, mint egy tökön szúrás. :D


Facebookos oldalban benne lennék, bár nem hiszem, hogy sokan like-olnák. :)


3: a 4. válasz tökéletesen megfogalmazta a lényeget. Emellett médiát tanulok, tehát újságírónak készülök, gyakorlásnak pedig ez tökéletes. :)

2011. szept. 29. 21:29
 6/8 anonim ***** válasza:

"minden olyan oldal ami folymatosan postol egy blog."

Ezt nem gondolhatod komolyan. Ez egy nagy badarság.

Az általam készített honlapok között van sok olyan, ami dinamikusan cserélődő és bővülő tartalommal rendelkezik, és soha nem lehetne egy kategóriába degradálni a blogokkal.

Kérdező!

Te már le is írtad a blogod néhány problémáját:

"Tudom, a téma tucat, és a stílus sem túl jó,"

A webes tartalom nem érted, hanem a látogatókért van, tehát igenis a látogatottság az egyik legfontosabb tényező. Ha meg csak a haverjaidért van ez a blog, akkor teljesen fölösleges a webes megjelenés.

2011. szept. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Rengeteg milliószor színvonalasabb blog van ugyan ebben a témában, de számomra nem az a fontos, hogy új témáról írjak, hanem hogy arról, ami érdekel. Szerintem inkább vezessek tucatszemetet, mint pl. turizmus témában fejtsem ki a véleményem úgy, hogy életemben nem jártam külföldön.


Valóban fontos dolog a látogatottság, de azzal nem értek egyet, hogy főképp haveroknak írni nem érdemes. Természetesen élőben is ki lehet fejteni a véleményt, de én például beszéd közben gyakran hagyok űrt, nem jönnek úgy a nyelvemre a szavak, tehát írásban sokkal értelmesebb véleményt tudok formálni. Az már más, hogy a haverok mennyit is tudnak ehhez hozzátenni.


Lehet, hogy olvasókért kéne, hogy létezzen egy oldal, de ez engem nem különösebben érdekel. Szeretek írni, még ha nincs is hozzá tehetségem, remek időtöltés. Azzal meg, ha valaki olvassa, én nem sokra megyek. Esetleg ha ki is fejtené a véleményét kommentben, de ez eddigi tapasztalataim szerint nem szokása az embereknek.


Egyébként köszönöm a választ! :)

2011. szept. 29. 22:22
 8/8 A kérdező kommentje:
+ papírra írni nem olyan fílinges, begépelt szöveget küldözgetni szintén, szóval más lehetőség nem marad. :D (Ez csak most jutott eszembe. :D)
2011. szept. 29. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!