Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Netbook-om nem tud felcsatlako...

Netbook-om nem tud felcsatlakozni a hálózatra, miért?

Figyelt kérdés
Bármilyen vezetéknélküli hálózatra akarok felcsatlakozni, nem engedi: rákattintok hogy csatlakozás, pár pillanatig felcsatlakozik, útána ledobja. Nagyon idegesít már... Megoldás? Előre köszönöm a válaszokat.
2011. okt. 2. 13:06
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Védett hálózatra a jelszó ismerete nélkül nehéz is lesz felcsatlakozni.
2011. okt. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Itthoni hálózatnak meg van a jelszava, és arra sem csatlakozik...
2011. okt. 2. 20:41
 3/9 anonim ***** válasza:

Milyen oprendszer? Milyen netbook? Mennyi informatikai és hálózati ismerettel bírsz? Más géppel (vagy telefonnal stb.) sikerült már ugyanerre a hálóra fellépni? Ha sikerült csatlakoznia a gépnek a hálóra, akkor tudsz forgalmazni is, amíg le nem dobja, vagy egy fél bit se ment át?


(Kéne már egy ilyen standard kérdőívet tenni a kérdésfeltevéshez, hogy ne kelljen mindent utólag megkérdezni.)

2011. okt. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Helló, köszi a választ!:)

Nos akkor: Xp-t telepítettem fel a netbook-omra, és ma kiderült hogy más vezetéknélküli hálózatra csatlakozik, csak az itthonira nem.

Informatikai ismeret? Hááát erről így nem tudok nyílatkozni, ECDL vizsga megvan, reinstall is még okés, telepítés, de ebben nagyon el vagyok akadva.:/

Köszi a választ előre!:)

2011. okt. 4. 21:38
 5/9 A kérdező kommentje:

...ja és annyit tennék hozzá, hogy én tettem újra, Win 7 volt rajta, most XP, és amióta újratelepítettem azóta nem scatlakozik itthon vezetéknélkül.

Köööszönöm mégegyszer kedves hozzáértő!:)

2011. okt. 4. 21:40
 6/9 Skynet ***** válasza:

A router beállításai milyenek? Gondolok itt DHCP-re, mac,ip szűrés...

Ha másra felcsatlakozik rendesen, akkor a routeretek beállításaiban van a bibi...

2011. okt. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hol tudom megnézni? Nővérem gépe tud csatlakozni, pedig úgyan iylen netbook, csak nem volt még újratelepítve. (alap win 7 strater. Hol lehet átállítani a beállításokat? Köszi a választ!:)
2011. okt. 4. 22:04
 8/9 anonim ***** válasza:
A válasz nagyon egyszerü mindig a hibát keressük szisztematikusan irtad ledob viszon más hálozatra felcsatlakozik vagyis nem a laptoppal van a gond igy mi marad a rooter:D vagyis a helyedbe visszaállitanám a rooter eredeti gyári báállitását aztán csinálnék egy kod nélkül védett csatlakozást ha ugy sem megy akkor frissiteném a driverét a rooternek és a laptopomra felraknám a windows 7 et nem hiába találták ki az uj oprendszert viszont ha igy sem megy akkor vegyél egy uj rootert ennyi az tuti jó lesz.
2011. okt. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért ha a húgodé felcsatlakozik, akkor nem biztos, hogy a routerben van a hiba. Sőt, lehet hogy nem egy konkrét helyen van a hiba, hanem a router és a te géped beállításai nem kompatibilisek.


Arra nem válaszoltál, hogy az, hogy mindig ledob a router, azt jelenti, hogy pl. kettő percig jó, és utána, vagy azt, hogy egy bitet se tudtál átküldeni.


Namost, ha az előbbi (sikeres adatforgalmazás után dob le), arról nem sok mindent tudok mondani, de driverhibára tippelnék. Ehhez a részhez nem igazán értek, de kb. ugyanazt érdemes megpróbálni, mint a másik esetben, hátha sikerül kikerülni a hibát.


Ha az utóbbi áll fent (pl. egyetlen weblapot sem sikerült a wifin keresztül letölteni), akkor célszerű a beállítások között kutakodni. Két valószínű hibaokot tudok: vagy MAC-szűrés van a routerben (de akkor nem újratelepítéskor kellett volna elromlania), vagy a titkosítással van valami gáz. Egy-az-egyben minden beállítást át tudtál másolni a húgod gépéről? Le tudnád írni, hogy pontosan hol akadtál el? (Pl. a Vezérlőpulton ezt és ezt választom, ezt és ezt írom be ide és ide, aztán ide kattintok, várok, egy darabig ezt csinálja aztán kiírja ezt meg ezt stb. Persze a jelszódat ne tedd közzé :-) )

2011. okt. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!