Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért változik állandóan az...

Rumola kérdése:

Miért változik állandóan az IP cimem? T-Home os vagyok Akárhányszor megnézem a neten mindig más

Figyelt kérdés
2011. okt. 2. 19:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Miért zavar ez ennyire?
2011. okt. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha ennyire zavar, kérj a szolgáltatódtól fix IP-t. Ez persze pénzbe fog kerülni.
2011. okt. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Csak furcsáltam.azt hittem ez olyan azonositó féle. De igy?
2011. okt. 2. 19:14
 4/13 anonim ***** válasza:
A PPPoe alapú "betárcsázós" net minden csatlakozásnál új IP-t oszt ki. Ha van routered ami támogat DNS-eket, akkor simán regisztrálhatsz egyet hozzá.. már ha tudod mi az
2011. okt. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Van akinek fix ip-t adnak van akinek nem. Ez csak annyit befolyásol hogy ha minden nap más akkor ha valahonnan ip cím alapján lebannoltak akkor másnap már mehetsz is oda vissza nyugodtan.
2011. okt. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi ne bonyolodjunk bele Nem vagyok egy pc guru
2011. okt. 2. 19:16
 7/13 anonim ***** válasza:
nekem az invitelnél változik állandóan,de én ennek örülök mert ha letilltanak egy oldalról akkor másnap visszamehetek mert úgyse az a ip címem ami volt
2011. okt. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Oké, akkor nagyon egyszerűen: ez teljesen normális, hogy változik az IP-d. Jár különféle előnyökkel és hátrányokkal, de ha nem értesz hozzá, valószínűleg nem fogod ezeket érzékelni.
2011. okt. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

"A válasz megírásának időpontja: 10-02 19:14



A PPPoe alapú "betárcsázós" net minden csatlakozásnál új IP-t oszt ki. Ha van routered ami támogat DNS-eket, akkor simán regisztrálhatsz egyet hozzá.. már ha tudod mi az"


Baromságot meg ne írj ha nem értesz hozzá. Attól h pppoe van lehet fix ip! A radius szervertől függ... A dinamikus ip hátránya, ha van egy kamera rendszered vagy egyéb hasonló szolgáltatásod az állandóan változó ip okoz gondot, de azt többek közt DynDns-el és natolással megtudod oldani.

2011. okt. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen, szóval a változó IP azért van, hogy lehessen a fix IP-ért plusz pénzt elkérni :) Fix IP-re akkor van szükséged, ha valamilyen szolgáltatást üzemeltetsz, aminél szükség van arra, hogy ugyanazon az IP címen, illetve az IP címhez társított URL-en elérhető legyen. Tipikus eset erre egy webserver. Pl. a "www.gyakorikerdesek.hu" URL a 91.198.131.12 fix IP címhez van hozzárendelve és mögötte egy web szerver (farm) üzemel.
2011. okt. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!