Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem érkeznek meg az...

Miért nem érkeznek meg az e-mail-ek?

Figyelt kérdés

60-80%-ban nem érkeznek meg a mailjeim. Ezt onnan tudom, hogy allaspalyazatokat kuldok, es ha nincs reakcio, nehany nap mulva ujra elkuldom. 5-6. kuldesre szoktak reagalni, hogy bizony egyik korabbi sem erkezett meg.

Nem csak karrier- de maganügyekben is katasztrofahoz vezethet, ha az ember azt hiszi, tud valamit a partner, kozben meg mégse.

Mitől lehet ez a technikai jelenség?

(Nem mellesleg masodszor írom ki ezt a kerdest, mert az első nem jelent meg!)


2011. okt. 2. 19:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Ki az email-szolgáltatód (mi van a címedben a @ után)? Ki az internetszolgáltatód? Arra tudok tippelni, hogy valami spamlistára került az IP-d, és elnyelik a leveleid egyes szerverek.
2011. okt. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!


gmail.com-os vagyok, es egyreszt hazon kivul szoktam netezni (netcafe, Szabó Ervin könyvtár), másrészt egy lakasbol, ahol T-home-elofizetes van.


Ez a tunet engem régóta sújt, és regebben bme.hu-s cimrol irtam az egyetemrol évekig.


Ezt a fogalmat nem ismerem, hogy SPAM-listara kerult az IP-címem... ez mit jelent?....

2011. okt. 8. 00:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha a gmailt a webes felületről használod, akkor nem számít a spamlista azt hiszem. (Egyébként ez a spamlistás gond akkor tipikus, ha levelezőprogramból levelezel, és a saját géped van küldő gépnek megadva. Ha a szolgáltató cserélgeti az IP címeket az előfizetők között, akkor lehet, hogy te holnap olyan IP-t kapsz, amiről most épp tonnaszám küld ki az aktuális gazdája spamet, és emiatt feketelistára kerül a cím (nem lehet majd róla levelet küldeni).


Azt megnézted, hogy a meg nem érkezett levelek a gmail-fiókodban bekerülnek-e az "Elküldött" mappába? Ha nem, az legalább annyiból egyszerűsítené a helyzetet, hogy tudnád, mikor kell újraküldeni.

2011. okt. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia, olyan levelekrol van szo, amik latszanak a fiokomban elkuldottkent (benne vannak az "Elküldött" mappában).

És igen, webes feluletrol hasznalom a gmail-t.

A tobbit nem értem, kicsit még olvasgatom...:)

2011. okt. 8. 22:59
 5/5 A kérdező kommentje:

MI AZ A SPAMLISTA PONTOSAN?

Tehat az akkor szamit, ha fel van telepitve egy levelezoprogram a gepemre es onnan levelezek? Mert csak akkor latszik a gépem kuldokent? Maskulonben a szolgaltato szervere (gmail.com) latszik kuldokent?

Ezeket honnan tudod? Mennyire vagy benne biztos?



"Ha a szolgáltató cserélgeti az IP címeket az előfizetők között"


Várj, az IP-cim az nem a szamitogephez tartozik??....


"most épp tonnaszám küld ki az aktuális gazdája spamet, és emiatt feketelistára kerül a cím"


Mitol kerul feketelistara egy cim? És ha arra kerul, akkor a szolgaltato miert osztja ki ujra azt a cimet?....?

2011. okt. 8. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!