Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ez mit jelent? IP-címütközés...

Ez mit jelent? IP-címütközés van a hálózaton működő másik rendszerrel.

Figyelt kérdés

[link]

Mit csináljak?


2009. ápr. 28. 21:29
 1/3 anonim ***** válasza:
51%

Azt jelenti, hogy valakinek ugyanaz az IP cím lett kiosztva a te alhálózatodban.

Otthoni gép lenne?

Otthon több géped van?

Statikusan van beállítva vagy DHCP (automatikus kiosztás)ossza ki?

(Vezérlőpult, Hálózati kapcsolatok/ Helyi kapcsolat, jobb egérgomb/tulajdonságok, TCP/IP kapcsolatok/tulajdonságok)


Ha otthon több géped van és mindegyik statikus vagy valamelyik DHCP kiosztású akkor ha rosszul van megadva, ütközés lehet.

Mert nem lehet egy hálózatban 2 gépnek ugyanaz az IP címe.


Tiltsd le a hálózati kapcsolatot és engedélyezd utána, vagy húzd ki a hálókábelt, vagy indítsd újra a gépet.... átmeneti kezelésnek jó lehet.


Igazából több info kellene a probléma környezetéről.

2009. ápr. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Egy gép van itthon és ruterről megy a net. Program nem okozhatja ezt? Mert ma telepítettem fel a Logmein-t ami távsegítségre szolgál. Kipróbáltam a saját gépemen és arról irányítottam a gépem. Automatikus az IP, magán hálózati IP és a DNS kiszolgáló keresés ha erre gondoltál.
2009. ápr. 28. 22:14
 3/3 anonim válasza:
+
2013. máj. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!