Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mire eleg 500mb-t net 1 honapra?

Mire eleg 500mb-t net 1 honapra?

Figyelt kérdés
Nektek mire eleg?
2011. okt. 6. 07:01
 1/3 anonim ***** válasza:
mobilon nekem elég lenne egy hónapra.pc-n nem:D
2011. okt. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mobiltelefonon - minioperával - kb. 5000 oldal megnyitására elég (átlag 100 Kb-al számolva). Fontos ennél, hogy ha egy weblapon egy aloldalba, vagy cikkbe belépsz, az is külön oldalnak számít. Miniopera használata nélkül azonban ennél kevesebbre, ezért javasolom ennek a feltelepítését, a legtöbb telefonra letölthető. Egyébként ha T-moblenál vagy a Telenornál vagy, akkor ha túllépted, csak lassítják a sebességet 32 Kbit/s-ra, telefonon (minioperával) még ez a sebesség mellet is elég jól használható a szolgáltatást.

Tehát mobiltelefonon ésszerű használat mellet szerintem elegendő az 500 Mb.


Számítógépen már rosszabb a helyzett, ott ugyanis egy átlagos weblap mérete 0,5-1 Mb között van. Ennél azonban a fejlécet, illetve a nem változó elemeket gyorsítótárból tölti be a böngésző, tehát ha egy aloldalba lépsz be, akkor az kevesebb adatforgalommal jár, mint amikor megnyitod az weblapot.

Sajnos böngészési szokástól, és a látogatott oldalaktól függ, mire elég ez a forgalom.

Nálam kb. 8-10 óra böngészés alatt szokott lemenni 500 Mb, szerintem ez az átlagot jól tükrözi.


Számítógépes böngészésre már csak akkor ajánlok ilyen forgalmú csomagot, ha második internetnek kell, mert a 32 Kb/s nem sokra elég gépen, ha túlléped az 500 Mb-ot. Ha fő internetnek kellene, akkor legalább 4-5 Gb-os csomagot érdemes választani, olyan konstrukcióban, hogy a lassítás mértéke 128 Kbit/s-os legyen (vagy több, létezik ilyen is, csak nem a három mobilszolgáltató kínálatában).

2011. okt. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ok koszi
2011. okt. 6. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!