Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért lassú a netem?

Miért lassú a netem?

Figyelt kérdés
Elvileg 800 kb/s-al kellene töltenie, de csak 90 a max. Mindegy mit töltök, ha beindítok 1 letöltést, 90-el megy. Ha beindítok 10-et, akkor mind 9-10-el megy. Az a baj, hogy beépített internetkártyám van, vagy valahol le van korlátozva?
2011. okt. 24. 10:40
 1/7 2xSü ***** válasza:

Úgy látom, hogy nincsenek meg az alapvető számítástechnikai ismereteid. Ebből egy tipikus félreértésre gyanakszom:


Az internetszolgáltatód a sebességet kbit/s -ban adja meg. (Azaz egy másodperc alatt 800 000 bitnyi információt tud szolgáltatni.)

A szoftverek sokszor kbyte/s -ban mutatják az átviteli sebességet (Azaz a 90 kb/s azt jelenti, hogy 90 000 bájtot tud átvinni másodpercenként.)


Egy bájt, az 8 bitből áll. A bájt rövidítése a „b”, amíg a bitnél kiírjuk a „bit” szót.

Így 800 kbit/s (kilobit/s) = 100 kb/s (kilobájt/s)


Ha ez így van, akkor csak 10%-nyi a veszteség. A 10%-nyi veszteség fakadhat sok mindenből, ezzel nem is érdemes nagyon foglalkozni.

2011. okt. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
fizess elő nagyobb netre (Ha laptopod van) nem reklámozni akarok de vannak ezek a usb-s netek amik feltöltősek
2011. okt. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen srácok! Amúgy elég sokat tudok a gépekről, ezt is tudtam, csak nem gondoltam, hogy a netnél is így van. Csak azért érdekelt a téma, mert aki bekötötte a netet, azt mondta annyival megy, amennyi oda van írva, vagyis majdnem 1 mb-al. És igaz, jobb lenne nagyobb csomagot venni, de a legnagyobb a 4200 kbits/s ami 525 kb/s. Nektek milyen netetek van?
2011. okt. 25. 09:24
 4/7 2xSü ***** válasza:

Én szerencsés vagyok, mert itt diginet van. A sebessége 20/10 Mbit/s, ami nem rossz 2700 Ft/hó-ért. (Azaz 2.5/1.25 MBájt/s) Ez a sebesség elég ahhoz, hogy 8-10 perc alatt letöltsek egy CD-nyi méretre tömörített filmet. Ideális esetben egy DVD-9 (8.5 GB) minőségű filmet is gyorsabban tudok letölteni, mint ahogy meg tudnám nézni. Azt hiszem ekkora sebesség bőven elegendő.


Szerintem egy 1 Mbit/s-os (1024 kbit/s) sebesség városi környezetben alap kell, hogy legyen. Erre még – jó lefedettség esetén – a mobil internet is képes, pedig az igencsak gyerekcipőben jár. Persze elképzelhető, hogy egy elszigeteltebb kisvárosban, faluban nincs mód nagyobb internetre.

2011. okt. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És itt van a gond, mert falusi vagyok, és hát elég szar a net, városban mindenkinek kábeles van 100 mbits/s-os, eléggé irígylem őket...
2011. okt. 25. 21:51
 6/7 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem téged is irígyellek, jó neked!
2011. okt. 25. 21:53
 7/7 A kérdező kommentje:
Igazatok volt és köszi mindenkinek a válaszokat!!!!!!!!
2011. nov. 2. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!