Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hol lehetne 2d játék számára...

Hol lehetne 2d játék számára grafikákat találni?

Figyelt kérdés

Bocs ha nem jó helyre raktam fel a kérdést.

2d játékot készítek,de nem tudok valami jól rajzolni.

Olyan oldalt keresek ahonnan le lehet tölteni grafikákat mint például ez:

[link]


Ismer valaki olyan oldalt ahonnan belehetne szerezni ilyeneket?


Előre is köszönöm.


2011. okt. 24. 23:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Guglizz rá, hogy xyz (ami kell neked) sprites.

Ezeket a "2d grafikákat" sprite-nak hívják. :)


Sok sikert! Amúgy milyen motort használsz?

2011. okt. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ,már 2 napja googlizok mondjuk még úgy nem próbáltam hogy sprite mivel angolul is "2D GRAPHICS"-nak írják sok helyen :P


Game Editorral próbálok összehozni valamit,csak most kezdtem tanulgatni nem rég.Szerintem egész jó,mert saját felhasználásra ingyenes és több platformra is lehet vele fejleszteni mint Windows,Linux,MacOS,iPad,iPhone,GP2X(nem tom mi ez),PocketPC,Windows mobile alapú okos telefon.


Te próbáltad már?

A fórumán ajánlottak egy oldalt ami olyasmi amit keresek,csak a "sprite"-ok túlságosan közép koriak:

[link]


Ilyenekre gondolok csak valamivel változatosabb témákban.

De most megpróbálok sprite-al is rá keresni:)

2011. okt. 25. 12:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezek már 3D-s renderek, kedves kérdező. :)

Ilyeneket én is tudok készíteni mondjuk Cinema 4D-ben. A modell egyszerű izometrikus kameraállásból van renderelve.

Jómagam a Game Maker-el próbálkoztam több-kevesebb sikerrel.

Egyszer majdnem csináltam egy platformjátékot, csak a forráskód elveszett egy WinXP újratelepítéskor és újrakezdeni nem akartam. :)


Most 2.5D -s Point & Click játékot csinálok a WinterMute engine segítségével, de ez már pár fokkal bonyolultabb. :)

2011. okt. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szóval 3D modellekből is lehet ilyen sprite-okat csinálni?

Már úgy értem az oké hogy mondjuk le modellezek egy repülőt és azt mondjuk 2d-ben különböző nézetben renderelem majd kép formában elmentem,de mondjuk egy 3D animált modellből is lehet ilyen "sprite sheet"-et csinálni amin rajta van a modell minden mozdulata több szemszögből?Az nagyon frankó lenne,mert ugyan modellezni sem tudok XD de rengeteg animált 3D modellt beszereztem már.


Régebben én is majdnem csináltam egy FPS játékot BLitz3D-ben,de én b@rom kíváncsi voltam hogy a Blitz3D működik-e Linux alatt Wine-al és valahogy totál összekavarta a forráskódot.Mivel 80%-ban inkább csak összeollóztam a dolgot mások forráskódjaiból mintsem magam kódoltam,ezért nem volt türelmem újra "összerakni" mível így is hónapok óta csináltam..Ezután jobbnak láttam ha 2D felé fordulok,de végül be kellett látnom hogy túl magas ez nekem hogy a 0-ról én írjam meg "ollózni" meg nincs értelme..Ez után kezdtem kész motorok között nézelődni és végül a Game Editor mellett ragadtam le első sorban a crossplatform miatt,másod sorban pedig mert iszonyat egyszerű használni,scriptelni.És igazán azt sem lehet mondani hogy az egyszerűsége korlátokkal jár,mert nyílt forrású.Mondjuk biztos nem én leszek az aki kitolja a korlátait XD,de eddig nem igen ütköztem olyan akadályba amit ne lehetett volna scriptel megoldani.Szerintem 100x jobb mint a Game Maker.Mondjuk ez nézőpont kérdése.


Jah igen a lényeg."sprite"-ra tonnányi cuccot találtam google-ben.Kösz a felvilágosítást,ment a zöld kéz:)

2011. okt. 25. 15:04
 5/5 anonim ***** válasza:

Úgy van ahogy írtad, meg lehet csinálni 3D-ben és ha ügyes vagy, jó eredményeket lehet elérni. Én például amikor elkezdtem a Wintermute -al dolgozni, még 2D-ben gondolkodtam és így készítettem el a sprite-okat minden kameraállásból, csak a model is saját munka volt. Azonban ez a motor támogatja 3D -s objektumokat a renderelt hátterek előtt, így 3D-re váltottam a minőség oltárán. Modellezni/animálni úgy is tudok, hát hasznát is vegyem. :)

Ez a motor kifejezetten nem összeollózásal megy szerencsére, hanem scripteléssel, viszont REMEK a dokumentációja, mindent onnan tanultam. d_(^_^)

2011. okt. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!