Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem tudok feltölteni?

Miért nem tudok feltölteni?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy amikor valamit letöltök torrenttel, akkor azt nem tudom visszatölteni, pedig a szolgáltató 1 mbit/sec-et garantál, amit a www.speedtest.net sikeresen le is mér, csak nem értem, hogy a torrenttel miért nem tudom vissza(fel)tölteni azt, amit letöltöttem. Barátomnak is ugyanez a problémája, de ő más internet szolgáltatónál van, de ugyanez az internet sebesség van nála is, és valamiért mégsem töltünk vissza. Kiírja az utorrent, hogy letöltik 10 ezren, és feltöltik 500-an, akkor sem seedel..

Mellesleg az utorrentnél mit jelent az, hogy peerek 0(1400) tehát mit jelent a zárójelben lévő szám és mellette a nulla *kérdőjel*. Igen, ez kérdés volt, köszi a válaszokat.


2011. okt. 26. 13:21
 1/2 anonim ***** válasza:

peerek : aktív letöltő(összes letöltő), vagyis összesen 1400 leecher van (nem tízezer), akik között lehet partial seeder is, és abból 0 kapcsolódik rád.


A speedtest azért ad eredményt, mert te adatot küldesz a szerver felé, aminek sebességét leméri. Torrent esetén te nem küldesz folyamatosan adatot, csak ha valaki kapcsolódik rád, de azt sem mindig teljes sebességgel.

Először is meg kellene nézni hogy hány valódi seeder és leecher van. Aki nem töltötte le a teljes tartalmat, az leechernek van jelezve, miközben ő már seedel, ő partial seeder lesz (hiába letöltőnek írja a tracker, ő feltöltő). Ha van 500 feltöltő és mellé 1500 letöltő az éppen nem túlseedelt torrent (1:3), de a sok forgalmazó kiadhat egy olyan statisztikát, amiben sok szerveres van, sok gyors sebességű és sok lassú is.

Ha azt írná ki hogy 500 feltöltőre van 10,000 letöltő (legalább 1:20), akkor ott olyan várósor alakul ki, hogy a letöltők adják át egymásnak mindig az egyik szeletet, és egymást emelik mindig egy szelettel közelebb a 100%-hoz. Ott megint nem csinálsz jó arányt, mert a letöltők osztják szét maguk között az 1 seeder szeleteit, ott akkor tudnál jól forgalmazni ha az első letöltők között lennél, és olyan gyors neted lenne hogy neked adják át először felülről a szeletet.

Akinek szervere van, gyors feltöltési sebessége, vagy gyorsabb mint neked (mert még lehet el is oszlik többre), azokra a kliensekre a letöltők hamarabb és több ideig fognak csatlakozni. Minél több ilyen feltöltő van, annál kisebb az esélye hogy rád kapcsolódnak.


Ilyenkor az lehet megoldás, ha vársz pár hetet, amíg a gyorsabb feltöltők és a jelenlévők nagy része kiszáll, és az akkor megjelenő letöltőknek már te is tudsz forgalmazni jobb eséllyel. A torrentezésnek az a lényege, hogy minél tovább elérhető legyen egy tartalom, ha te egy éven át seedelsz akkor előbb-utóbb összejön a nagy feltöltési adatmennyiség a sok kicsi kapcsolódásból is. Aránycsinálás szempontjából nem érdemes ráugrani a nagy számokra és aránytalan megosztói statisztikára, sokkal jobb az ami úgy népszerű hogy hónapokig van rá kereslet, mint az olyan dolgok amik egyszer generálnak egy nagy várósort, majd egy nagy túlseedelést, majd mindenki lelép onnan.

2011. okt. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, de most az 500 feltöltő és 10000 letöltő csak egy szám volt, nem ilyenbe kapcsolódtam be, csak írtam két random számot, amúgy köszi mégegyszer :)
2011. okt. 26. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!