Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudom a weboldalam...

Hogyan tudom a weboldalam mobil verzióját beállitani?

Figyelt kérdés

Ugy ertem hogyan érhetem el azt, hogy mobilkészülék esetén a mobil weboldalt nyissa meg az url cim alatt?


kell valami specifikus index cim?


nincs erre valami egyszeru generator program?


2011. okt. 27. 15:37
 1/6 2xSü ***** válasza:

Több megoldás van. Az egyik, hogy külön aldomain nevet, vagy címet adsz a mobil változatú honlapnak. ( m.valami.hu vagy www.valami.hu/mobil )


Ha automatizáltan akarod a megfelelő oldalra irányítani a felhasználót, akkor a böngésző user-agent-je alapján tudod ezt megtenni. Pl. itt egy megoldás: [link]

De a google is segítségedre lehet…

2011. okt. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszonom. Googleztam, talaltam is egy phps megokdast de az istenert nem jovok ra hogyan lehet befuzni a weboldalra. Egyebkent en is az aldomaines megoldast tartom a legegyszerubbnek
2011. okt. 27. 20:33
 3/6 A kérdező kommentje:
Az user agentes kodhoz kulon php file kell? Hol van megadva h hova iranyitsa a felhasznalot? Hogyan kell osszefuzni az, indexxel? Elore is koszi
2011. okt. 27. 20:36
 4/6 A kérdező kommentje:
Oké, szóval a locationra rájöttem, url kell. Viszont továbbra sem értem hogyan lehet működésre bírni a scriptet. Hova kell beillesztenem az első és második részt. Kérlek írd le.
2011. okt. 27. 20:48
 5/6 2xSü ***** válasza:

Látom annyira nem vágod a php-t. Több megoldás van. Mondom az elegánsabbat és könnyebben elmagyarázhatót.


A kód első részét a detect_mobile() függvényt tartalmazó 52 sort mondjuk elmented egy „detectmobile.php” nevű fájlba, amit bemásolsz a gyökérmappába, azaz az index.php-vel megegyező mappába.


Az index.php legelején pedig ezt írod be:

-------------------------------------

<?

include "detectmobile.php";

$mobile = detect_mobile();

if($mobile === true) {

header('Location: mobil');

exit();

}

?>

{{{ innen következik az eredeti index.php tartalma }}}

-------------------------------------


Az include-al behívod a detectmobile.php fájl tartalmát. (Az include sor helyett odamásolhatod annak a tartalmát is, mind az 52 sort.)

Utána a $mobile=detect_mobile() sorral meghívod a függvényt, ami ugye aszerint fog igaz vagy hamis választ adni, hogy detektált-e mobil böngészőt.

A header sorban átirányítod a „mobil” mappára a böngészőt. Azaz mobiltelefon esetén a www.domainneved.hu/mobil/index.php fájlt fogja meghívni. Én beletettem egy exit függvényt is, ami megállítja a php további futását, hogy mobil esetén ne töltse le az egész oldalt.

Fontos, hogy a header csak akkor működik, ha még nem került semmi a kimenetre.


(Érdemes kicsit tanulmányozni, hogy hogyan is működik egy oldal lekérése, illetve érdemes elsajátítani a php alapjait, ha már egyszer használod.)

2011. okt. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, elvileg működik www.latvanytervez.es
2011. okt. 28. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!