Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Illik lálykolni a halálhírekrő...

Illik lálykolni a halálhírekről szóló tudósításokat Facebookon vagy sem?

Figyelt kérdés
amiket a különböző netes újságok FB-oldala közöl
2011. okt. 31. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát nem igazán inkább oszd meg vagy kommentelj. Persze ha Osama Bin Ladenről van szó akkor más a helyzet. :D
2011. okt. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

LÁJKOLNI...


és nem nem illik, és azt is elítélem, aki kitesz ilyeneket. ez nem tartozik oda, maximum újságba

2011. okt. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, véleményeket.


A lálykolni szó meg nincs benne a helyesírási szótárban. Ergo úgy írom, ahogy akarom.

2011. okt. 31. 18:26
 4/5 anonim ***** válasza:

jó ezen vitatkozhatnánk, de ha megnézed facebook-ot minden nyereményes játéknál LÁJK van :)


nem kötekedni szerettem volna :)

2011. okt. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

értem a logikád, de szerintem fölösleges némely nyereményjátékra hivatkozni. Azokat is csak ugyanolyan emberek készítik, mint te, vagy én. Való igaz, az idegenből átvett szavakat általábban a lehető legegyszerűbben "írjuk át" magyarrá, de ez semmit nem határoz meg. Ez nem olyan egyértelmű, minthogy "a Marika" helyett Marikát mondasz, vagy "Meg kell majd csinálnod a feladatod", nem pedig "Meg kellesz csinálnod a feladatod" :)


Igazából annak sem örülök, hogy a lályk szó így meghonosodott a köztudatban. Van ugyanis rá tökéletes magyar fordítás: tetszik, kedvel. Kedveljétek a bejegyzésünket/nyomjatok egy tetsziket a bejegyzésünkre!, szerintem ugyanazt fejezné ki, csak az anyanyelvünkön.


nade eléggé eltértünk a tárgytól :)

2011. okt. 31. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!