Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Azt nem értem ha router...

Azt nem értem ha router mögött van pár gép ugye 1 fő ipről amit a router kér le akkor hogy lehet úgy a pár gépnek külön ipje hogy közben nem lehet megállapítani a tényt hogy router mögött vagy anélkül vannak-e a gépek?

Figyelt kérdés
2011. nov. 5. 00:13
 1/5 anonim válasza:
Ha a hálózaton kívülről nézed ugyan az az ip-je mindegyiknek belülről viszont a router kioszt másik címeket, hogy meg lehessen különböztetni.
2011. nov. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Önálló IP-címük van a gépeknek a belső hálózaton (LAN), hiszen az adatátvitelnél meg kell különböztetni a célgépet és a forrásgépet.

Az internetről nézve (WAN) viszont a routerből megy be-ki a jel, ezért csak azt látod. Majd ő utána a belső hálózaton eljuttatja oda, vagy onnan a csomagot ahová vagy ahonnan küldték. (router = útválasztó)


Még könnyebb lett volna megérteni, hogy mit akarsz, ha szövegközpontozást használtál volna. Az, hogy te magadban végig tudod mondani és hangsúlyozni a kérdést vesszők és pontok nélkül, egy külső szemlélőnek csak egy hosszú összetett mondat marad, amit még hatszor el kell olvasnia és megértenie a tagmondatok kapcsolatát.

2011. nov. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
jaja rájöttem hogy csak belső ipjük más.
2011. nov. 5. 00:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Itt a pontos válasz:

[link]

2011. nov. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ugyan az az ipje semmije eszköznek nem lehet. Ezért fog hamarosan elfogyni az ip címek kiosztása és át kell állni egy másik szabványra.
2011. nov. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!