Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » ANTIfacebook? Ki az, aki nem...

MolotovPunk kérdése:

ANTIfacebook? Ki az, aki nem szereti a facebookot? Szerintem gagyi ez a facebook trendiség.

Figyelt kérdés
2011. nov. 7. 00:21
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:

Nem szeretem és mégis naponta használom...

Hogy is van ez?

Úgy, hogy minekutána minden osztálytárs, ismerős ott van fenn, és is birka módjára beálltam a sorba, beléptem az osztály csoportjába, végül arra jutottam, hogy milyen k*rva jó dolog is az, ha közösen meg tudjuk beszélni a napi tananyagot, a dolgozatokat, stb...

Remélem érhető, miért is használom én a Facebook-ot.

G.

2011. nov. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

Facebook chat? Ugyan már,amikor még fent voltam,állandóan lefagyott az is.Hagyjuk már azt.

A másik dolog,nem érdekelnek a chatek.

Az meg pláne hidegen hagyott.

Az üzenőfal meg maga a vicc volt.

Semmiféle történelmet nem fog írni,max csak annyit,mint kb egy diktatúra írt,létezett aztán évek,év tizedek alatt szemét dombra került.Pár évet adok neki max.

Lesz olyan oldal,ami univerzálisabb lesz a facebooknál és a biztonságra is jobban figyel majd.

Semmi sem tart örökké (hozzátenném.)

(Természetesen elfogadom,hogy valakiknek bejön az oldal.)

2011. nov. 9. 15:37
 13/34 2xSü ***** válasza:

> Facebook chat? Ugyan már,amikor még fent voltam,állandóan lefagyott az is.


Nálam soha nem volt ilyen gond. A hiba lehet, hogy a te készülékedben van? (Gyenge gép, régi böngésző, egyéb szoftveres problémák.)


> A másik dolog,nem érdekelnek a chatek.


Már elnézést, de te példálóztál az MSN-el, én csak erre reagáltam.

De pl. az egyik volt kollégámmal együtt szoktunk ebédelni. A chat segítségével egyszerűen tudok neki üzenni, hogy „indulok”. Írjak neki emailt? Lehet éppen nem nézi a leveleit. Hívjam fel, vagy küldjek SMS-t? Megtehetném, de az nincs ingyen. Viszont mindketten netes területen dolgozunk, így a böngésző mindig nyitva van. Mindketten használunk olyan plugint, ami azonnal megjeleníti a FB üzeneteket. Szerintem igen praktikus. De mással is szoktam chatelni. A FB-on meg az üzenet és a chat össze van kötve, ami megint lehet praktikus.


> Az üzenőfal meg maga a vicc volt.


Ez kizárólag az ismerőseidet minősíti. Pl. én használom a saját üzenőfalamat ilyen-olyan valóban hasznos, vagy építő dolgok propagálására és az ismerőseim visszajelzései alapján az ő megelégedésükre. Igen, az ismerőseim 95%-a ugyanazt a szennyet ontja magából, de nem is ezért vagyok fent Facebookon. Ha te pusztán ennyit látsz az egészből, akkor nem a rendszerben van a gond, hanem abban, hogy nem ismerted meg eléggé. Lehet, hogy mindezek számodra lényegtelenek, de ha másnak hasznára van, akkor miért tüntetsz ellene?


> Lesz olyan oldal,ami univerzálisabb lesz a facebooknál és a biztonságra is jobban figyel majd.


A Facebook miért nem univerzális neked? Mi bajod a biztonsággal? (Ha nem használod, persze gondolom semmi.) Természetesen lehet jobbat csinálni, de ha nincs alapvetően igény jobbra, akkor miért váltanának az emberek? Mikor Magyarországon elkezdett begyűrűzni a Facebook a legtöbb ember nem tért át azonnal, mert ugye ott volt az IWIW. Ahhoz, hogy a Facebookra áttérjenek az IWIW felhasználók, ahhoz valódi igények kellenek. Az IWIW átalakítása, lassúsága, korlátai miatt jópáran átnyergeltek a Facebookra. Az IWIW meg folyamatosan a FB funkcióit próbálja követni, hogy minél kisebb legyen a lemorzsolódás. A Facebooknak egy-két, nem is igazán technikai problémája van ugyan, de nincs igazi alternatívája.


Igen, lehet, hogy idővel átveszi a helyét más, de ugyanazt a vonalat fogja folytatni. Teljesen mindegy, hogy mi van a fejlécbe írva. Lehet, hogy pl. a Google+ fogja valamikor átvenni a helyét, de ugyanazon az alapon fog működni, mint minden közösségi oldal és minden egyre inkább ilyen irányba fog mozdulni. Persze előbb a Google+ -nak fel kellene nőnie az FB szintjére és lehetőleg nagyon gyorsan…


* * *


Összességében természetesen lehet élni Facebook nélkül is. Meg TV nélkül is, meg alkohol, cigi nélkül is, meg húsevés nélkül is. Bizonyos emberek számára pont így jó. De a legtöbb ember nem ezt az utat akarja járni. Ez még úgy oké is lenne. Esetedben viszont úgy kritizálod a rendszert, hogy tulajdonképpen nem is ismered. Ez pedig nekem fura és nem teljesen értem, mi pontosan a célod az egész kérdésfeltevéssel…

2011. nov. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 takacsek válasza:
én pl nagyon szeretem és hálás vagyok a face nek, mivel ennek az oldalnak köszönhetem h megismertem a páromat. és mind a ketten ugy érezűk h mindörökké eggyüt leszünk. 17/f
2012. okt. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

facebooknak kb. ennyi volt a karácsony,a tőzsdei bevezetéssel az utolsó nagy kassza is megvolt,

a pénz kimentve, a részvény döglődik, és nagyjából a yahoo-ra jellemző ellapuló,elmocsarasodó

biznisz-lapály vár rá, rosszabb esetben a Myspace-féle hirtelen halál (ha valaki egyáltalán emlékszik még a myspace-re,szóval a lényeg a fosbuk is előbb utóbb arra a sorsa jut.)



Egyébként tökéletesen el lehet lenni nélküle.Örömmel látom hogy erre már más is kezd rájönni.

2014. febr. 26. 00:21
 16/34 anonim ***** válasza:

Azért egy egyetemi csoportot elég nehéz lenne máshol összehozni (1500 fő viszonylag jól müködő kommunikációja) és hasonlókat. Max. egy hasonló oldalon, akkor meg már annyira mindegy, hogy fb vagy fb2.0. (bár fb-nél jobbat nem lenne nehéz összedobni)


Én sem vagyok egy fb-fan (csak az egyetemi csoport miatt vagyok fenn), de utálni ugyanannyira nincs értelme, mint naponta 5 képet kitenni.


Ez csak egy oldal, amit rajta csinálnak az nem fogható rá. A gyilkosságért sem a kést csukják le.


Abban igazot adok neked, hogy ez az egész lájkolosdi meg mindenhova fb-vel lépj be szokást én se értem, de amíg nem nagyon kényszerítik rám, addig nem érdekel.

2014. febr. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 2xSü ***** válasza:

#15: > a részvény döglődik


Te miről beszélsz? Oké, értem én hogy valamiért utálod a Facebookot, ami számomra elég sajátos viszonyulás, de betudható szubjektív véleménynek.


A „részvény döglődik” viszont objektíven megítélhető:


[link]


Két éve nem volt olyan magas a Facebook részvények árfolyama, mint ma. Egy év alatt 155%-kal növekedett az árfolyama.


Összehasonlítva a Microsoft, Google, Twitter részvényekkel, valamint a fő indexekkel (Don Jones, NASDAQ, S&P 500), mindhez képest jobban teljesít:


[link]


A Facebook árfolyama 155%-al nőtt egy év alatt.

A Google kb. 55%-al.

A Microsoft kb. 40%-al.

A Twitter kb. 25%-al.

A Don Jones index kb. 15%-al.

A NASDAQ index kb. 40%-al.

A S&P 500 index kb. 25%-al.

2014. febr. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 2xSü ***** válasza:

> nagyjából a yahoo-ra jellemző ellapuló,elmocsarasodó

biznisz-lapály vár rá, rosszabb esetben a Myspace-féle hirtelen halál


Hosszútávon természetesen valami ilyesmi fog vele történni. De az még nagyon arrébb van. Egyelőre nincs alternatívája. Pontosabban van, ott a Google+ például. De nekik sem sikerült áttörést elérniük, még azzal együtt sem, hogy gyakorlatilag rákényszerítik a Google+ regisztrációt más szolgáltatásoknál, elsősorban a Youtube esetén.


A Google kudarcából okulva nem hiszem, hogy épeszű ember, cég a közeljövőben megpróbálna egy általános közösségi oldalba beleölni időt, munkát, pénzt. A Facebook szépen beépült a honlapokba, a mobiltelefonokba, tabletekbe, az ilyen-olyan alkalmazásokba, programokba. Nem egyhamar fog ez kikopni. A Facebook minimum évekig piacvezető, de minimum meghatározó szereplő marad.


Van elfordulás a Facebooktól, de jelenleg inkább az egy-egy kommunikáció irányába tolóik el a hangsúly. Ott van pl. a WhatsApp. Remekül használható egy-egy jellegű kommunikációra, sokan át is pártolna az ilyen jellegű megoldásokra, főleg a fiatalok, mert így a szüleik háta mögött tudnak kommunikálni. De egyrészt nemrégiben vásárolta fel a Facebook a WhatsApp-ot, másrészt ez nem váltja ki az egy-sok jellegű kommunikációt. Arra nem igazán van modern alternatíva a régi megoldásokon (honlap, blog) kívül.


De a kardoskodásod nagyon hasonlít ahhoz, mint ahogy néhány ember viszonyult a mobiltelefonok megjelenésekor. Voltak, akik vettek mobiltelefont, elkezdték használni. Persze az ehhez társuló etikett nem alakult akkor még ki. (Amúgy ma is van ezzel gond, pl. hiába mondják el egy színházban, hogy kapcsolják ki a mobiltelefonokat, rendszeresen szólal meg mobiltelefon színházakban.) Voltak, akik úgy gondolták, hogy nincs rá szükségük, ott a vonalas telefon, a mobil ehhez képest nem ad olyan előnyt, amit ki tudnának használni, legalábbis az akkori készülék árak mellett. Én is így voltam vele egy ideig. Nem volt rá szükségem, hát nem vettem, nem használtam. Kész. Nem gyűlöltem, nem csatlakoztam anitmobil táborokhoz, hiszen csak egy eszközről van szó, egyszerűen csak nem éltem vele. Aztán később úgy alakult, hogy már érdemesnek találtam venni egyet. Ennyi. Akkor is volt egy réteg, akiket akkor sem értettem, akik keresztesháborút vívtak a mobilok ellen. Annyi minden ellen lehetne kardot rántani, amik sokkal fontosabbak…


Vagy ugyanez mondható el magáról az internetről is. Voltak, akik elkezdték használni. Voltak, akik nem látták értelmét használni. Meg voltak, akik elkezdtek harcolni ellen, isten tudja miért nem volt nekik elég annyi, hogy nem fizetnek elő egy internetszolgáltatónál.


Ismerek olyan embert, aki remekül megvan internet és mobiltelefon nélkül is. Nincs ezzel gond. De nem is „harcol” ellene, egyszerűen csak nincs szüksége rá, tehát nem használja.

2014. febr. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

Azért ezt a mobil telefonos dolgot ne mossuk már össze a faceval,mert teljesen más.Ma már rengeteg nyuggernek van mobilja.Az internet meg maga ezen belül a face viszont teljesen más dolog.

Egyébként attól,hogy most jelen helyzetben tényleg nagyot fejlődött,az nem azt jelenti,hogy mondjuk pl 3 év múlva is így lesz. (De nyugtával dicsérd a napot.)

Facebook az igazi ''Big Brother''. Nincs semmi eltitkolni valóm, de örülök hogy már nem vagyok rajta fent én sem. Az is vicces hogy amin titkosszolgálatok évtizedekig dolgoztak azt most egyes emberek önként és dalolva megteszik maguktól.


Viszont vissza térve erre a témára komolyabban.Facebook is addig volt jó és színvonalas szerintem,míg nem volt magyarosítva.Addig legalább nagyrészt művelt értelmiségek mentek fel rá,ma meg tele van olyanokkal is,akiknek még 8 általánosuk sincsen meg. (Tapasztalatból mondom.)

(Bár igaz én pl oroszt tanultam szóval én nem tudok angolul,bár unokabátyám felső fokon végezte az angol nyelvet,ő valaha sokat járt oda.)Ő is csak addig volt ott fent,amíg nem lett magyarosítva az oldal.Miután magyarosítva lett pár hónapon belül ritka nagy szenny lett az egész.Törölte is magát több éve már.(Legutóbbi 3 mondatban kicsit őt idéztem.)

2014. febr. 26. 21:17
 20/34 anonim ***** válasza:

Ez megint annyira irreleváns.


Miért az által ítéled meg az oldalt, hogy mások mit tesznek rajta? Az ilyeneket töröld és nem kell velük foglalkoznod. Kész, problem solved. A való életben is egyesek arra használják a levegőt, hogy tömény hülyeséget közvetítsenek rajta keresztül, akkor a levegőt se szereted?


Nem beszélve arról, hogy ez max. Magyarországon igaz (Amerikában nyilván az angol nyelv nem jelent gátat a kevésbé műveltek számára), ami a facebook szempontjából egy teljesen elhanyagolható részközönség. Meg se érezné a facebook, ha az összes magyar törölné magát róla...


És még egyszer: gyilkosságért sem a kés felelős.

2014. febr. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!