Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy kell LINUXON LETILTANI...

Hogy kell LINUXON LETILTANI EGY WEBOLDALT?

Figyelt kérdés
fontos lenne de sehogy se jövök rá
2011. nov. 12. 10:20
 1/6 vagyokakilehetek ***** válasza:

mi meg arra nem jövünk rá hogy miért nem lehet egy nyomorult kérdést részletesebben megfogalmazni.


a kérdezők biztos mágusoknak képzelnek minket.


-milyen linux

-milyen böngésző

-stb stb stb

2011. nov. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Teljesen érthető a kérdés és nem vagyok mágus.

A megoldás pedig distro- és böngészőfüggetlen.


Kérdező: /etc/hosts fájl szerkesztésével tudod ezt megtenni.

2011. nov. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

/etc/hosts nem működik minden disztrón.


Például Mandriva és PCLinuxOS-en a /etc/dansguardian/lists/bannedurlslist-et kell módosítani

illetve van ott még olyan is hogy bannedextensionslist,banneddomainslist,bannedpictureslist..stb


Valamint Mandriva-n,PCLinuxOS-en elérhető egy drakguard nevű alkalmazás amiben egy grafikus kezelőfelületen keresztül egyszerűen be lehet állítani hogy melyik felhasználó melyik oldalakat nem látogathatja vagy teljes tiltás esetén melyik oldalakat látogathatja.És még arra is lehetőség van hogy beállítsuk hány órától-hány óráig legyen érvényben a tiltás.De ez az alkalmazás amennyire tudom csak Mandriva-ra és Mandriva alapú disztrókra érhető el mint a PCLOS,Mageia..stb.Szóval tényleg jó lenne tudni hogy a kérdező egész pontosan melyik disztrót használja.

2011. nov. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Minden distro-n működik, Mandriva-n és PCLinuxOS-en is.

Honnan szedsz ilyen baromságot, hogy nem működik? Még BSD-n és OS X-en is megy.

2011. nov. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#2:

Ha fingod nincs miről beszélsz, minek szólsz hozzá? :)

A dansguardian egy opcionálisan használható alkalmazás, ami mellesleg szintén distro-független.

"/etc/hosts nem működik minden disztrón"

Ezen felsírtam..

2011. nov. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

PCLinuxOS-t használok,ki próbáltam nem működött.

Utána néztem a neten,a PCLOS fórumon írták hogy:

/etc/dansguardian/lists/bannedurlslist-et kell szerkeszteni.Ki próbáltam,működött.

És mivel a fórumon azt írták hogy "úgy kell mint Mandriva-ban" ezért gondolom Mandriva-ban is ugyan ez a helyzet.


Nem vágom a témát különösebben csak a kérdés miatt néztem utána hogy lehet ezt megoldani és hogy úgy működik-e ahogy írtad....De ha te azt mondod így működnie kell,elfogadom.

2011. nov. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!