Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan lehet maximális sávszél...

Hogyan lehet maximális sávszélességgel letölteni mint böngészővel (letöltő programmal), mint torrenttel?

Figyelt kérdés
Én azt tapasztalom, hogy úgy általában mindenki a sávszélességének 1/10-ével szed le maximálisan. Nem hinném, hogy én azért fizettem 10Mb/s-es sávszélre, hogy max 1Mb/s-el töltsek le.
2011. nov. 13. 12:26
 1/5 Heckler ***** válasza:
Mindig teljes sávszéllel töltök, ha van, aki seedel annyival.
2011. nov. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

böngésző: a kiszolgáló szerver leterheltségén múlik, és azon hogy az korlátozva van-e (például webtárhelyek szándékosan korlátozzák a letöltési sebességet, hogy fizesd a gyorsabbat).


torrent: seederek számán, elérhető feltöltési sebességükön múlik, azon felül pedig hogy korlátoz-e a szolgáltató (torrentet általában igen).


Az előfizetett sebesség pedig mindig a maximumot jelenti. A 10 megabit nem egyenlő azzal, hogy te mindig, minden helyzetben ennyivel fogsz tölteni. Annyit jelent, hogy ennyivel tudsz a leggyorsabban tölteni, amúgy meg a garantált és maximum között lesz a sebesség, a kiszolgálótól függően (akár szerver, akár egy másik gép).

2011. nov. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Argloss ***** válasza:

Sávszélesség: Megabit

Letöltéskijelzés: Megabyte


Ez azért lényeget, mert 8 bit 1 byte. Tehát a 10 megabit letöltési sebesség az 1,25 Megabyte... Azért adják megabitben, mert úgy sokkal jobban hangzik...

2011. nov. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ki az a mindenki? Nálam mindig annyival jön amennyivel kell, nem kell semmit csinálni vele.

Lehet hogy a szolgáltatód a szar, megvan egyáltalán a sávszélességed? Mérj rá speedtest-el.

2011. nov. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem a megabit és a megabyte közti különbséget, és természetesen a szolgáltatói korlátozásokról is tudok. A kérdés csak annyi, hogy ha kezdetben (mikor megrendeltem az internet-csomagot le tudtam tölteni torrenten 2Mb/s-el is akár (és ez elég stabilan minden letöltéskor seedszámtól függetlenül), és most akármennyi seeddel együtt sem érem el a 1100Kb/s-es gyorsaságot se (az 1000Kb/s +- 100 is ugyanolyan stabil letöltési sebesség mint kezdetben a 2Mb/s). Na ezt nem értem. Ha már 8 Mb/s-től meg is fosztanak, az a maradék 2 miért nem lehet az enyém?!
2011. nov. 13. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!