Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen dolog az, hogy az...

Milyen dolog az, hogy az english Wikipédiában írnak Bartos Cs. Istvánról, de magyarul nincs cikk róla?

Figyelt kérdés

Felháborítónak tartom, hogy pont mi nem írunk róla.

Én írnék, de sajnos nem értek az efféle dolgokhoz.


2011. nov. 14. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Olyan dolog, hogy a Wikipedia.org egy Angol nyelvű szervezet.

Ha magam akarom népszerűsíteni egy angol oldalon, angol tartalmat adok be.

Ebből következik, hogy az csak egy dolog, hogy az úr magyar, az meg egy másik, hogy milyen nyelven írnak róla.

G.

2011. nov. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Előző,te írtad az angolt? :D
2011. dec. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem, ez szubjektív vélemény volt a Wikipedia.org védelmében.

G.

2011. dec. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Megnéztem Bartos laptörténetét a magyar Wikin és ironikus módon pont a kérdés kiírása után pár nappal írták meg a szócikket. :) Biztos látták a wikisek ezt a kérdést. :)
2018. júl. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
De amúgy én is érdekesnek találom, hogy az angol wiki már egy évvel korábban, 2010-ben "ismerte" Bartost. :) Egyébként volt egy párszor, hogy a magyar dolgokat az angol wikipédia előbb "ismerte", mint a magyar.
2018. júl. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Most pont hogy a magyar wikin van cikk Bartosról és az english wikin nincs, onnan letörölték (amúgy emlékszem, hogy az angol nyelvű cikk 2010-ben írták meg, a magyar cikket egy évvel később, 2011-ben). Amúgy tényleg van ilyen, hogy magyar dolgokról van angol nyelvű Wiki cikk, magyarul pedig nincs (pl. a Nemzeti Dohányboltnak is van angol nyelvű cikke, magyarul nincs). Ez elég érdekes sztem. Én egyébként megírtam már egy pár olyan dolgot, amelynél ez a szituáció fordult elő (mert mégis milyen fura már, hogy magyar dologról nincs magyar nyelvű szócikk?) Még most is van, hogy az angol (és más nyelvű) wikiken vannak szócikkek magyar dolgokról, de magán a magyaron nincs. Amúgy a más nyelvű wikikbe is írogatnak szerintem magyarok, azért vannak magyar témákról szócikkek azokon a wikiken (én is bele-belepiszkálgatok az angolba).
2020. febr. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Most meg már egyik wikin sincs. Se a magyaron, se az angolon.
2023. máj. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!