Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Internetmegosztás - ezt hol...

Internetmegosztás - ezt hol tudom megnézni? (bőv. Lenn)

Figyelt kérdés

Vezetékes netem van, amit a szomszédommal szeretnék megosztani (neki elvileg wifije van). Ha kér a hálózatomhoz kódot, azt hol tudom megnézni?

Vagy azt le kell kérnem a szolgáltatótól? :S


2011. nov. 29. 08:40
 1/10 P.O.C. ***** válasza:

Ha szolgálód alapból Wi-Fi -s modem-router -t hozott, azt gyakran ellátják egy alapértelmezett Wi-Fi kóddal, amit a router alján találsz meg a címkén, vagy a Webes beállításokban.

Ha te külön vettél Wi-Fi router -t a megosztás miatt az meg alapból le sincs kódolva, de persze ott is az eszköz Webes beállító felületen tudod megnézni. Általában az [link] címen tud elérni a beállításokat, de ez gyártónként változhat.

2011. nov. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazából nem nagyon értek hozzá ( de jobban, mint a szomszédom :D), konkrétan "Dunaweb"-es netem van és csak annyi, hogy kiraktak 1antennát a tetőre (mert elvileg messzebb esek és csak így tom venni a jelet), itt benn pedig nincsen modemem szerintem, csak ilyen kis adapter van amibe be vannak dugva a cuccok, kb akkora mint a fél tenyerem :S
2011. nov. 29. 08:59
 3/10 A kérdező kommentje:

Most az a kis adapter lenne a modem? :S

(bocs ha hülyeségeket kérdezek de ezt a részét nem vágom annyira)

2011. nov. 29. 09:11
 4/10 P.O.C. ***** válasza:

Hát, akkor kell venned egy Wi-Fi router -t. Anélkül nem fog menni.

Ajánlott leszerelhető antennásat!

Én ezt ajánlom:

[link]


Bár azt mondtad szomszédnak van Wi-Fi adapter, de ha az gyengének bizonyulna, akkor neki meg egy ilyet:

[link]


Plus egy ezresér vehettek hozzá erősebb antennákat is:

[link]

2011. nov. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 P.O.C. ***** válasza:

"Most az a kis adapter lenne a modem? :S"


Mikrohullámú neted van. A "modem" igazi nevén Wireless Access Point az kint van. A beltéri egység az a PoE adapter (Power over Ethernet), ez adja fel az AP -nak az áramot.

2011. nov. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Lehet ismét hülye kérdés, de a netem beállításait (kódot) hol találom?
2011. nov. 29. 16:07
 7/10 P.O.C. ***** válasza:
Ha bekapcsolod a gépet, akkor külön csatakoztatni kell vagy egyből van net?
2011. nov. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ha bekapcsolom a gépem, akk van net nem kell semmit csinálni vele.

Most vtam a szomszédnak megnézni, hátul ugye van neki vmi antennaszerű, ilyen hosszú ----> az lehet a wifi.

És az alapból keres hálózatot? Mert ehhez se értek nagyon :S :D

Volt 1laptopom anno abba beépített wifi volt és kereste is és automatikusan kiírta az elérhető hálózatokat.

No most szomszédnak XP-je van (amihez még külön nem értek) és néztem pl a hálózati beállításoknál de nem látok semmit amihez csatlakozni lehetne. Vagy a wifi keresőjét hol találom xp-n? Vagy most hogy is van ez? :S :)

2011. nov. 29. 16:38
 9/10 P.O.C. ***** válasza:

"Ha bekapcsolom a gépem, akk van net nem kell semmit csinálni vele."


Akkor ez DHCP vagy Statikus IP. Néz meg a háló-karid TCP/IP beállításait melyik a kettő közül.

Start --> Futtatás (vagy a start menü keresőmezeje Vista/7 -nél) --> írd be: ncpa.cpl --> OK

Jobbkatt arra az adapterre amivel csatlakozol --> Tulajdonságok --> TCP/IP (v4) prokoll --> Tulajdonságok.


Bár a router úgyis meg tudja osztani mindkétfélét.


"Most vtam a szomszédnak megnézni, hátul ugye van neki vmi antennaszerű, ilyen hosszú ----> az lehet a wifi.

És az alapból keres hálózatot? Mert ehhez se értek nagyon :S :D

Volt 1laptopom anno abba beépített wifi volt és kereste is és automatikusan kiírta az elérhető hálózatokat.

No most szomszédnak XP-je van (amihez még külön nem értek) és néztem pl a hálózati beállításoknál de nem látok semmit amihez csatlakozni lehetne. Vagy a wifi keresőjét hol találom xp-n? Vagy most hogy is van ez? :S :)"


Hát azt nem tudom, te látod. Nézd meg az eszközkezelőben van e wifi adapter.


Start --> Futtatás --> írd be: devmgmt.msc --> OK

2011. nov. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, megnéztem neki amúgy, de én úgy látom fel sincs neki telepítve a wifi adapter ezek szerint, úgyh nem csoda, hogy sehol nem leltem hol kell hálózatot keresni vele :S

Végül is asszem' a témában jártasabb emberre bízzuk ezt a témát.

Még 1x köszi a segítséget! :)

2011. nov. 30. 07:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!